Slaven Belupo zabio devet golova crnogorskom prvoligašu

Branimir Korać • subota, 13.01.2024.

Nogometaši Slaven Belupa upisali su i drugu pobjedu na Arena kupu u Medulinu. S visokih 9:1 svladali su Rudar iz Pljevlje...

Roy Ferenčina može biti zadovoljan kako mu momčad izgleda uoči nastavka sezone. Slaven Belupo na pripremama u Medulinu nastup na tradicionalnom Arena kupu i ima dvije pobjede.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nakon pobjede protiv Kapfenberga 1:0 na početku puta, u drugom kolu bio je puno uvjerljiviji i s vrlo visokih 9:1 svladao je crnogorskog prvoligaša Rudar iz Pljevlje.

U 16. minuti Farmaceuti su otvorili golijadu protiv Rudara i poveli pogotkom Štrklja da bi do kraja prvog dijela Šakota, Štrkalj i Nongoh odveli Koprivničance do 4:0.

Rudar je uspio u završnici prvog dijela smanjiti preko Ćepića, ali nije to bila naznaka boljih dana za goste, U nastavku susreta Rudar je primio još pet pogodaka i završilo je s ogromnih 9:1. Pogotke za Belupo postigli su još i Mioč (dva), Qestaj, Caimacov i Vlašić.

Slaven Belupo: Sušak – Krušelj, Boras, Pllana, Štefulj – Brdik, Agbekpornu, Liber – Nongoh, Štrkalj, Šakota. Drugo poluvrijeme: Čović (od 80. Šašek) – Hlevnjak, Katalinić, Međimorec, Riđan – Lepinjica, Caimacov, Mioč – Ortiz (od 62. Vlašić), Qestaj (od 75. Bosec), Martinaga. TRENER: Roy Ferenčina.