Senegal lakoćom do pobjede protiv Gvineje

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2024.

Reprezentacija Senegala uspješno je krenula na Afričkom kupu nacija. U susretu prvog kola skupine svladala je bez većih problema Gambiju...

Odigrana je prva utakmica prvog kola Afričkog kupa nacija u skupini C, a do pobjede je stigao Senegal koji nije imao problema protiv Gambije. Na koncu je slavio rezultatom 3:0.

Igraj na Afrički kup nacija na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Senegalci su došli do vodstva već u četvrtoj minuti susreta. Ulogu asistenta imao je Sadio Mane koji je ostavio loptu na 14 metara za natrčalog Pape Gueyu, a njegov suigrač udarcem isprve matira protivničkog vratara.

U završnici prvog poluvremena Gambija je ostala s igračem manje, a izravan crveni karton zaradio je Ebou Adams. Bilo je to ujedno i prvo isključenje na turniru.

Senegal je postigao drugi pogodak u 52. minuti nakon sjajne akcije u kojoj je asistirao Ismaila Sarr, a zatresao mrežu Lamine Camara. Isti igrač zabio je svoj drugi gol u 86. minuti kada je sjajno pogodio pod gredu udarcem malo izvan kaznenog prostora.

U istoj skupini su još Kamerun i Gvineja.