Automoto

Reli Dakar: Šebalj i Vidaković do osmog mjesta u novoj etapi

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2024.

Održana je osma etapa Relija Dakar dugačka 458 kilometara. Do osmog mjesta stigli su hrvatski vozači Juraj Šebalj i Ivan Vidaković u Nissan Terranu...

Hrvatski vozač Juraj Šebalj i njegov suvozač Ivan Vidaković u vozilu Nissan Terrano osvojili su osmo mjesto u osmoj etapi relija Dakar pa sada u ukupnom poretku kategorije "Classic" zauzimaju 12. poziciju.

Igraj na NBA utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na rasporedu je bila 458 km dugačka osma dionica od Al Duwadimija do Ha'ila. U konkurenciji automobilista pobijedio je Šveđanin Mattias Ekstrom, međutim trostruki prvak relija Dakar Španjolac Carlos Sainz povećao je svoje ukupno vodstvo.

Ekstrom (Team Audi Sport) je pobijedio u vremenu tri sata, 17 minuta i 15 sekundi. Drugi je ciljem prošao Francuz Stephane Peterhansel (Team Audi Sport) sa 2:45 minute zaostatka, dok je treći bio njegov sunarodnjak Guerlain Chicherit (Overdrive Racing) sa 3:10 minute minusa.

Španjolac Sainz je bio četvrti, ali je u ukupnom poretku povećao prednost nakon što je njegov najbliži pratitelj Francuz Sebastien Loeb (Bahrain Raid Xtreme) promašio put, pa sada ima više od 24 minute zaostatka.

U motociklističkoj kategoriji, zasjenjenoj smrću španjolskog natjecatelja Carlesa Falcona nakon nesreće prije tjedan dana, američki vozač Honde Ricky Brabec povećao je svoju prednost pred Rossom Branchom iz Bocvane na 42 sekunde.

Argentinska braća Kevin i Luciano Benavides zauzela su prva dva mjesta i etapi.