Mario Pašalić asistirao u rutinskoj pobjedi Atalante

Petar Jenjić • ponedjeljak, 15.01.2024.

Atalanta je stigla do pobjede u susretu 20. kola talijanske Serie A. Na domaćem terenu igrala je protiv Frosinonea kojeg je svladala s visokih 5:0, a asistenciju je upisao i Mario Pašalić...

Dobar je period iza Atalante, a pozitivan niz nastavio se i večeras. Večeras je u Bergamu ugostila Frosinone i svladala ga s 5:0, a dvoboj je riješila već u prvih 15 minuta kada je postigla tri pogotka.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Ovo joj je četvrta pobjeda u zadnjih pet utakmica u svim natjecanjima, a donosi im diobu petog mjesta s Lazijom koji je isto na 33 boda. Frosinone ostaje na 19 bodova.

Već u šestoj minuti Atalanta je stigla do vodstva, a poentirao je Teun Koomeiners iz kaznenog udarca. Loptu je poslao u jednu, a Stefana Turatija u drugu stranu. Nastavio je domaćin u istom ritmu.

Igrala se 13. minuta kada je došla do drugog pogotka, a ovoga puta poentirao je Ederson koji je najbolje reagirao na loptu Mattea Ruggerija i skrenuo je u mrežu. Odmah u sljedećem napadu stigao je novi gol, a krasno je poentirao Charles De Ketelaere koji je poslao loptu od grede u gol.

Rezultat se nije mijenjao sve do 84. minuti. Mario Pašalić, koji je u igru ušao tri minute ranije, asistirao je za Davidea Zappacostu koji je zatresao mrežu. Konačan rezultat postavio je u prvoj minuti sudačke nadoknade Emil Holm.

Pašalić je u samom finišu imao jako dobar udarac, ali obranio ga je domaći vratar.