Domagoj Duvnjak postao rekorder: 'Nadam se da u drugom krugu možemo napraviti velike stvari'

Mario Borko • utorak, 16.01.2024.

Hrvatska je u drugom krugu Europskog prvenstva. Hrvatski rukometaši očekivano su s 31:25 pobijedili Rumunjsku, a kapetan Domagoj Duvnjak pamtit će utakmicu po tome što je postao igrač s najviše nastupa u povijesti reprezentacije…

Nakon iznenađujućeg remija s Austrijom, Hrvatska se vratila pobjedama. Rumunjska koja se nakon 28 godina vratila na europsko prvenstvo pružala je solidan otpor u prvom dijelu, ali je na kraju poražena s 31:25. Kapetan hrvatske reprezentacije Domagoj Duvnjak pamtit će ovu utakmicu po rekordnom 247. nastupu u najdražem dresu.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Do sad je rekorder po broju nastupa bio bivši kapetan Igor Vori s 246, a protiv Rumunjske ga je prestigao 35-godišnji Duvnjak, koji je za reprezentaciju debitirao davne 2006. godine. U bogatoj reprezentativnoj karijeri Đakovčanin je osvojio osam odličja, ali nažalost nijedno zlatno. Proglašen je za najboljeg igrača svijeta 2013. godine, a hrvatski navijači se najviše sjećaju njegovih igara na Europskom prvenstvu 2020. gdje je proglašen za najkorisnijeg igrača turnira.

Duvnjak je prokomentirao pobjedu koja je donijela drugi krug turnira: “Krenuli smo za gol, poveli tri razlike, ali su se oni vratili. Mislim da smo utakmicu dobili u zadnje tri minute prvog poluvremena gdje smo napravili razliku. Krenuli smo dobro u drugi dio, odvojili se i kontrolirali utakmicu.“

Igrač Kiela je u dosadašnjem dijelu turnira odigrao samo 23 minute i još nije postigao pogodak, ali izbornik Goran Perkovac je u više navrata istaknuo koliko samo njegovo prisustvo i iskustvo znače za ekipu. Kapetan vjeruje da nakon četiri velika natjecanja bez odličja Hrvatska opet može otići daleko: “Ostvarili smo cilj da prođemo u drugi krug, pobijedili Španjolsku. Imamo snagu, dobru ekipu i atmosferu i ja se nadam da tamo možemo napraviti velike stvari.“