Besmislen dvoboj okončan pobjedom Dinama, najmanje je bilo nogometa

Branimir Korać • srijeda, 17.01.2024.

Dinamo je odigrao posljednju pripremnu utakmicu uoči nastavka sezone. U Rovinju je slavio protiv Slaska s 3:2 u susretu koji nije trebao niti biti odigran...

Nakon što je dan ranije Sergej Jakirović protiv Makedonije GP na teren poslao one koji inače nisu starteri, a oni su upisali pobjedu 4:1, danas je Dinamo igrao protiv Slaska iz Wroclawa i slavio je s 3:2.

Igraj na utakmice SuperSport HNL-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

No bio je to besmislen dvoboj koji nije niti trebao biti odigran. Naime uvjeti nisu bili prikladni za igru, natopljen i blatnjav travnjak onemogućavali su bilo kakav smisleni nogomet, ali ipak se igralo iako niti igrali nisu bili presretni.

Dinamo je poveo u 17. minuti pogotkom Maura Perkovića koji se odlično snašao nakon ubačaja iz kornera, Mišić je ubacio, a Perković glavom zabio.

Kratko je Dinamo bio u vodstvu, lider poljskog prvenstva odgovorio je vrlo brzo i preko Exposita izjednačio.

Nastavila se golijada pogotkom Arijana Ademija iz blizine kada je uspio ugurati loptu u mrežu, ali Slask je do odmora ipak uspio izjednačiti na 2:2.

U drugom poluvremenu Fran Brodić iz kaznenog udarca osigurao je pobjedu nekoliko minuta nakon ulaska u igru kada je zamijenio Brunu Petkovića.

Teški uvjeti za igru, teško da su i treneri nešto vidjeli u ovom dvoboju, a na kraju jedino što je bilo je da nitko nije zaradio neku neugodniju ozljedu.

Inače, prve minute odigrao je Takuya Ogiwara, odradio je nešto manje od 20 minuta.