Europsko prvenstvo 2024., skupina II, 1. kolo, 17.01.2024, 18:00 h
Slovenija 22:28 Švedska
Švedska

Švedska upisala važnu pobjedu protiv Slovenije i pridružila se Danskoj

Mihaela Bradovski • srijeda, 17.01.2024.

Švedska je odlično otvorila glavnu rundu Europskog prvenstva. Odmah je imala važan susret protiv Slovenije i upisala je pobjedu 28:22...

Međusoban dvoboj Švedske i Slovenije jedan je od najvažnijih u drugoj fazi skupine II s obzirom da su obje reprezentacije dalje prenijele dva boda, a Danska je zahvaljujući slavlju nad Nizozemskom otišla na četiri. Nakon večerašnjih 60 minuta borbe tamo joj se priključila druga skandinavska vrsta.

Igraj na utakmice EP u rukometu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sve odlično što su Slovenci postigli u prvoj fazi natjecanja, kompromitirali su današnjim porazom, u kojem su tek 15-ak početnih minuta bili u igri za novo slavlje. Nakon što je Claar u 18. minuti poravnao na 5:5, slovenska je klupa bila ta koja je zatražila minutu odmora, no upravo se njena igra raspala po povratku na parket.

Na odmor se otišlo pri 11:7, a dobar dio drugog dijela Šveđani su održavali prednost od osam pogodaka i pokušavali probiti dvoznamenkastu granicu. Na kraju su slavili s 28:22, uz još jedno odlično izdanje vratara Andreasa Palicke.

Prvi vratar švedske vrste zaustavio je 14 slovenskih šuteva, dok je Pellas bio raspoložen u napadu s učinkom 8/11. Dodatan plus za izabranike Glenna Solberga je i raspodjela minutaže pa je tako veći dio švedskih reprezentativaca proveo oko 30-ak minuta u igri.

Slovenija, na njenu žalost, nema širinu kojom bi mogla parirati protivnicima poput Švedske, a večeras je ostala i na 44 posto realizacije šuta. Sa sedam postignutih pogodaka Aleks Vlah je bio najbolji strijelac svoje vrste, no za taj mu je učinak trebalo 13 pokušaja. Nejc Cehte susret je završio sa sedam promašaja.