Iran osigurao prolaz u sljedeću fazu Azijskog kupa, Japan kiksao protiv Iraka

Branimir Korać • petak, 19.01.2024.

U petak su odigrana još tri susreta drugog kola Azijskog kupa, a najveće iznenađenje priredio je Irak pobjedom protiv Japana...

U skupini C odigran je posljednji susret drugog kola nakon što je dan ranije Palestina remizirala protiv UAE-a. U drugom susretu Iran je slavio protiv Hong Konga s 1:0.

Igraj na utakmice Azijskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Pobjedu Irancima donio je Mahdi Ghayedi sredinom prvog poluvremena i bolji Iran do kraja je bez problema zadržao prednost.

Sadegh Moharrami ovaj put ostao je na klupi.

Japan od poraza protiv Hrvatske na Svjetskom prvenstvu u Kataru nije pisao poraz u službenoj utakmici, a sada ga je iznenadio Irak. Iračani su slavili s 2:1 i tako potvrdili prolaz.

Ayman Hussein bio je dvostruki strijelac i to već u prvom poluvremenu, a Japan je samo smanjio u 93. minuti preko Watarua Enda.

Prve bodove upisala je Indonesija koja je slavila s 1:0 protiv Vijetnama koji pak ostaje na nuli. Pobjedu Indoineziji donio je Asnawi Mangkulam iz kaznenog udarca u završnici prvog poluvremena.