Hajduk u generalnoj probi povišenih tenzija svladao vodeću momčad poljskog prvenstva

Petar Jenjić • subota, 20.01.2024.

Slask je bio posljednji protivnik Hajduka na pripremama uoči nastavka sezone SuperSport HNL-a. Momčad Mislava Karoglana slavila je s 3:1...

Generalnu probu uoči nastavka sezone u SuperSport HNL-u imao je Hajduk koji je igrao protiv vodeće ekipe poljske Ekstraklase, Slaska. Dvoboj je završio pobjedom hrvatske momčadi s 3:1.

Igraj na SuperSport HNL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Poljaci su odigrali samo jednu pripremnu utakmicu do sada, protiv Dinama koji je slavio s 3:2. S obzirom na ranu fazu priprema, Slask je svako poluvrijeme odigrao s različitih 11 igrača.

Tijekom prvog poluvremena nismo vidjeli previše od igre, tek po jedan udarac sa svake strane. Izdvaja se jedna solidna obrana Ivana Lučića, kao i pokušaj Marka Livaje malo izvan kaznenog prostora koji je otišao kraj stative.

Livaja je, nakon proigravanja Filipa Krovinovića, u 58. minuti imao najbolju šansu na susretu, izašao je jedan na jedan s protivničkim vratarom koji je njegov pokušaj obranio.

Splićani su u vodstvo ipak došli u 75. minuti, Livaja je potegnuo s ruba 16 metara i lijepo pogodio sami kut poljskog gola. Nakon toga najbolji igrač Hajduka izašao je iz igre zbog mišića zadnje lože.

Zagužvalo se na terenu nakon odluke suca da dosudi penal za Slask nakon prekršaja Nike Kristijana Sigura. Siguran realizator bio je Patryk Klimala. Odmah na drugoj strani sudac je dosudio penal za Hajduk zbog igranja rukom u kaznenom prostoru, iako se s tim nisu složili igrači poljske momčadi pa je ponovno došlo do naguravanja.

Pogodak s 11 metara upisao je Nikola Kalinić. Pobjedu je u doslovno zadnjem napadu potvrdio Emir Sahiti.

Hajduk je na pripreme krenuo pobjedom protiv Aluminija od 3:0, zatim Fehervara s 5:2, nakon čega je stigao i remi kad je protivnik bio Koper (1:1). U prvoj utakmici nastavka sezone, 28. siječnja, igrat će protiv Rijeke.