Luka Mikrut nakon velike borbe ostao bez titule u Španjolskoj

Petar Jenjić • nedjelja, 21.01.2024.

Hrvatski tenisač Luka Mikrut nije uspio osvojiti turnir u španjolskom Manacoru. U tri seta izgubio je od Rusa Jaroslava Demina...

Na korak do titule ostao je Luka Mikrut u španjolskom Manacoru nakon što je u finalnom meču izgubio u tri seta od aktualnog finalista juniorskog Wimbledona, Rusa Jaroslava Demina.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Mikrut i Demin do sada se nisu susretali, a ruski tenisač slavio je sa 6:3, 5:7, 6:3 nakon dva sata i tri minute provedene na terenu za svoj prvi seniorski trofej.

U prvom setu vidjeli smo pet breakova, a jedan više napravio je Rus. U drugom je Mikrut stigao prvi do oduzetog servisa, Rus je uzvratio na isti način, no u 11. gemu Mikrut je napravio još jedan, a zatim i potvrdio na svom servisu. Jedan break odlučio je treći set, a napravio ga je Demin.

Hrvatskom tenisaču ovo je bilo četvrto finale u pojedinačnoj konkurenciji na ITF Touru, ali ostaje na samo jednoj pobjedi. Puno bolje ide mu u konkurenciji parova gdje je na šest titula iz osam finala.