Medvjedev i Zhang nakon maratona prošli u polufinale Australian Opena

Mihaela Bradovski • srijeda, 24.01.2024.

Danil Medvjedev i Qinwen Zheng izborili su prolaz u polufinale Australian Opena. Oboje su imali teške mečeve i nakon velike borbe prošli su dalje...

Poznate su sve polufinalistice Australian Opena dok se kod tenisača čeka još jedan sudionik polufinala. Danil Medvjedev još uvijek ne zna protivnika, a bit će to Carlos Alcaraz ili Alexander Zverev.

Igraj na mečeve Australian Opena na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Medvjedev je u četvrtfinalu igrao protiv Huberta Hurkacza i nakon velike borbe u pet setova izborio je prolaz.

Hurkacz se dva puta uspio vratiti iz seta zaostatka, ali u petom set Medvjedev je uspio dovršiti posao i sa 6:4 nakon četiri sata igre proći u četvrtfinale.

Zanimljivo, Poljak je imao više aseva, manje dvostrukih servis pogrešaka, više break prilika, više oduzetih servisa, više winnera i više osvojenih poena ukupno, ali pobjeda je pripala Rusu.

Kod tenisačica u polufinale je prošla Kineskinja Qinwen Zheng koja je u tri seta izbacila Anu Kalinskaju.

Zheng je izgubila prvi set u tie-breaku, ali onda je značajno podigla igru i napravila preokret s kojim je otišla do pobjede.

Ona će u polufinalu igrati protiv Dajane Jastremske dok se u drugom polufinalu sastaju Cori Gauff i Arina Sabalenka.