Zimski sportovi

Strasser obranio vodstvo, Zubčić ispao, Kolega jedini do bodova

Petar Jenjić • srijeda, 24.01.2024.

Samuel Kolega jedini je hrvatski skijaš koji je večeras osvojio bodove u slalomu voženom u Schladmingu gdje je slavio Linus Strasser. Filip Zubčić nije završio drugu vožnju...

Do svoje pete pobjede karijere stigao je njemački skijaš Linus Strasser koji je obranio vodstvo iz prve slalomske vožnje u Schladmingu i slavio s vremenom 1:45.20.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Nijemac je iza sebe ostavio Timona Haugana iz Norveške s 28 stotinki zaostatka, dok je treće mjesto pripalo Clementu Noelu iz Francuske koji je već zaostajao nešto više od jedne sekunde.

Hrvatski skijaši nisu briljirali. Sedam skijaša ukupno nije stiglo do cilja, a jedan od njih bio je i Filip Zubčić koji je bio 16. nakon prve vožnje.

Posljednje, 23. mjesto, osvojio je Samuel Kolega koji je s vremenom 1:48.41 zaostao tri sekunde i 21 stotinku za pobjednikom. Istok Rodeš nije završio prvu vožnju.