Ostali sportovi

Andrej Gaćina tijesno izgubio od 11. stolotenisača svijeta

Petar Jenjić • petak, 26.01.2024.

U drugom kolu WTT Star Condentera poražen je Andrej Gaćina. Od hrvatskog stolnotenisača bolji je u pet setova bio njemački predstavnik Dang Qiu...

Svoj nastup na WTT Star Contenderu u indijskoj Goi zaključio je Andrej Gaćina. Nakon pobjede u prvom kolu protiv domaćeg predstavnika Harmeeta Desaia, danas je hrvatski predstavnik imao puno veći izazov.

Igraj na stolnoteniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Gaćina je, kao 58. na svjetskoj rang ljestvici, igrao protiv 11. stolnotenisača svijeta Danga Qiua koji predstavlja Njemačku. Bolje rangirani igrač slavio je u pet setova, završilo je 9-11, 11-9, 14-12, 7-11, 11-4.

Već prvi set bio je vrlo izjednačen, a dobio ga je hrvatski predstavnik s 11-9. Istim rezultatom njemački predstavnik dobio je drugi, da bi treći bio još napetiji od toga.

Naime, Gaćina je imao tri set lopte, kod 10-9, 11-10 i 12-11, međutim, Qiu dobiva tri sljedeća poena te koristi svoju prvu priliku za 2:1 u setovima.

Hrvatski stolnotenisač dobio je četvrti set sa 11-7 i izborio odlučujući, međutim, Nijemac je bolje krenuo. Odmah je poveo sa 6:0, a do kraja izgubio samo četiri poena.