SuperSport HNL, 20. kolo, 28.01.2024, 17:45 h, Gradski stadion u Poljudu
Suci: Patrik Kolarić, Goran Pataki, Ivan Starčević
Jorge Obregon 55'
Lindon Selahi 75'
Rijeka
Susret počinje u 17:45 sati.
 Utakmica kola na rasporedu je u Splitu gdje Hajduk doečkuje Rijeku. Izravna je to borba za prvo mjesto na ljestvici, Splićani trenutno imaju tri boda ispred Rijeke.
1' Počeo je susret.
4' Krenula je Rijeka agresivno i već u četvrtoj minuti Smolčić je zaradio žuti karton.
4'
Žuti karton dobio je Ivan Smolčić.
9' Prvi pokušaj na susretu imala je Rijeka, Janković je povukao napad i opalio s više od 20 metara, ali malo previsoko.
10' Težak sudar glavama Pukštasa i Gode, Pukštasu je pukla arkada, a Godi se na travnjaku ukazuje pomoć.
12' Obojica će nastaviti s igrom, izgledalo je jako ružno.
15'
GOL! Hajduk - Rijeka 1:0
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Laszlo Kleinheisler.
15' Iz prve prave prilike Hajduk je stigao do vodstva! Sigur je ubacio u kazneni prostor, Livaja propušta loptu za Kleinheislera koji je vraća u sredinu baš za Livaju, on puca glavom i šalje loptu u mrežu za vodstvo domaćina!
25' Nakon primljenog gola Rijeka je pokušala zaigrati nešto otvorenije, ali Hajduk dobro stoji u fazi obrane.
31'
Žuti karton dobio je Stjepan Radeljić.
37'
Žuti karton dobio je Emir Sahiti.
45' Barem neka prilika, prva nakon pogotka Hajduka. Pjaca je ubacio pred gol, tamo je bio Fruk, ali njegov udarac glavom bio je lak plijen za Lučića.
45' Tri minute nadoknade.
45'+4' Kraj prvog dijela, 1:0.
46'
Izmjena! Izlazi Franjo Ivanović, ulazi Jorge Obregon.
46' Očekivana promjena, Ivanović se nije istaknuo u prvih 45 minuta.
46' Počelo je drugo poluvrijeme.
47'
Žuti karton dobio je Lindon Selahi.
50' Prilika za Rijeku, nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom je pokušao Smolčić, ali lopta ide ravno u Lučića.
51'
Žuti karton dobio je Niko Kristijan Sigur.
55'
GOL! Hajduk - Rijeka 1:1
Mrežu je zatresao Jorge Obregon. Asistent je Ivan Smolčić.
55' Kakva golčina Obregona! Smolčić je ubacio loptu iz auta u peterac, tamo je prima Obregon sa Šarlijom na leđima i onda krasnim volejom zakucava je u mrežu!
58'
Izmjena! Izlazi Rokas Pukštas, ulazi Yassine Benrahou.
58'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Anthony Kalik.
62' Preokret Rijeke, ali samo kratko! Još jednom nakon prekida, lopta je ubačena na drugu vratnicu, Hajdukova obrana reagirala je loše i Goda je ugurao loptu u mrežu, no nakon VAR priovjere dosuđeno je igranje rukom.
66'
Izmjena! Izlazi Marco Pašalić, ulazi Alen Grgić.
66'
Izmjena! Izlazi Toni Fruk, ulazi Veldin Hodža.
73'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Vadis Odjidja-Ofoe.
73'
Izmjena! Izlazi Fahd Moufi, ulazi Dino Mikanović.
75'
GOL! Hajduk - Rijeka 1:2
Mrežu je zatresao Lindon Selahi.
75' Ovaj put nema poništenja pogotka, Rijeka vodi 2:1! Ubačena lopta u 16 metara, odbio ju je Šarlija, ali do Selahija koji iz voleja zakucava s ruba 16 metara!
77'
Izmjena! Izlazi Zvonimir Šarlija, ulazi Nikola Kalinić.
79'
Izmjena! Izlazi Marko Pjaca, ulazi Dejan Petrovič.
84' Spašava Labrović! Krasan udarac izvana Kleinheislera, ali Labrović je vrhunski obranio!
84'
Izmjena! Izlazi Lindon Selahi, ulazi Bruno Bogojević.
87'
Žuti karton dobio je Mihael Žaper.
90' 11 minuta nadoknade.
90'+3' Livaja pada u 16 metara, radi prekršaj u napadu, ali je usput i iskrenuo gležanj.
90'+5' Livaja neće moći nastaviti, šepajući ide prema klupi.
90'+7'
Žuti karton dobio je Anthony Kalik.
90'+7'
Žuti karton dobio je Nikola Kalinić.
90'+7'
Žuti karton dobio je Nediljko Labrović.
90'+12' Kraj u Splitu, Rijeka odnosi pobjedu.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!