Matija Pecotić bez problema do glavnog ždrijeba turnira u Clevelandu

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.01.2024.

Hrvatski tenisač Matija Pecotić prošao je u glavni ždrijeb Challengera u Clevelandu. Pecotić je u finalu kvalifikacija bio bolji od Amerikanca Joshue Sheehyja…

Matija Pecotić opravdao je status prvog nositelja kvalifikacija na Challengeru u Clevelandu. U drugom kolu kvalifikacija igrao je protiv sedmog nositelja Joshue Sheehyja i svladao ga je s dosta glatkih 6:2, 6:3.

Igraj na mečeve turnira u Clevelandu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sheehy je 692. igrač svijeta, prije nego se okrenuo turnirskim nastupima, radio je čak kao trener u sklopu sveučilišta, a u ovom meču nije imao previše šanse. Pecotić je za 82 minute prošao u glavni turnir.

Već u drugom gemu Pecotić je imao 15:40 i priliku za break, ta ga nije ostvario, ali zato nakon 2:2 uzima naredna četiri gema i osvaja prvi set sa 6:2.

U drugom setu bio je dovoljan jedan break i to kod 3:2 nakon čega je mirno dovršio posao.

Pecotić je na kraju iskoristio tri od deset break prilika dok je Sheehy imao tek jednu u nije je iskoristio.