Split velikom serijom stigao do preokreta i vrijedne pobjede protiv FMP-a

Branimir Korać • ponedjeljak, 29.01.2024.

Košarkaši Splita u 18. kolu ABA lige ugostili su momčad FMP-a i upisali su pobjedu 78:66. Iako su zaostajali uoči posljednje dionice, odradili su je odlično i na kraju glatko slavili…

Vrlo važnu pobjedu upisali su košarkaši Splita koji su svladali FMP i još malo odmaknuli od opasne zone. Nije sve izgledalo bajno, Split se dosta mučio, ali onda se otvorilo u posljednjoj dionici, dobio ju je s 30:13 i na kraju slavio 78:66.

Igraj na utakmice ABA lige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

FMP ima za čim žaliti. Upisao je četvrti uzastopni poraz, a još dvije minute prije kraja treće dionice stvari su izgledale jako dobro za njega, vodio je 53:40, no tu polako kreće serija domaćina.

Od tog trenutka pa do četiri minute do kraja susreta, Split je napravio seriju čak 22:2, potpuno okrenuo rezultat i odveo utakmicu u potpunosti na svoj mlin.

Pokušavao je FMP uhvatiti priključak, smanjiti zaostatak, ali domaćin to nije dopustio, pobjegao je i na dvoznamenkastu razliku te je bilo samo pitanje s kolikom će prednosti slaviti.

U splitskim redovima istaknuli su se Lewis Sullivan s 24 poena i pet skokova te Shannon Shorter s 19 poena, šest skokova i šest asistencija.

Kod FMP-a Bojan Subotić ubilježio je 16 poena i pet skokova, a Matic Rebec dodao je 13 poena.