Uzbekistan izvukao pobjedu i izborio četvrtfinale Azijskog kupa

HINA, Petar Jenjić • utorak, 30.01.2024.

Odigrana je još jedna utakmica osmine finala Azijskog kupa u kojoj je do pobjede stigao Uzbekistan. U uzbudljivom dvoboju bio je bolji od Tajlanda s 2:1...

Nogometna reprezentacija Uzbekistana, koju vodi slovenski stručnjak Srečko Katanec, plasirala se u četvrtfinale Azijskog prvenstva zahvaljujući 2:1 pobjedi protiv Tajlanda u dvoboju osmine finala igranom u Al Wakrahu.

Igraj na Azijski kup na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Uzbekistan je bio mnogo bolji u prvom poluvremenu te je na odmor otišao s prednošću od 1:0 golom Azizbeka Turgunbojeva iz 37. minute.

Tajland je u nastavku izjednačio pogotkom Supachoka Sarachata s više od 25 metara u 58. minuti, no sedam minuta kasnije Abbosbek Fajzulajev je preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora vratio prednost na stranu Uzbekistanu koju je taj reprezentacija potom uspjela i zadržati.

Uzbekistan će u četvrtfinalu za suparnika imati domaćina i branitelja naslova Katar koji je još u ponedjeljak svladao Palestinu s 2:1.