Polovičan učinak hrvatskih tenisačica: Fett prošla u drugo kolo, Marčinko tijesno poražena

Mihaela Bradovski • srijeda, 31.01.2024.

Jana Fett i Petra Marčinko odradile su prve mečeve na ovotjednim turnirima u Portu i Andrezieuxu. Fett je upisala pobjedu dok je Marčinko poražena...

Dvije hrvatske tenisačice bile su danas u akciji na ITF turnirima. Jana Fett dobro je krenula na ITF turniru u Portu dok je Petra Marčinko poražena u Andrezieuxu.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Fett je u Portu u prvom kolu igrala protiv Litavke Justine Mikulskyte te je upisala pobjedu u dva seta. U prvom setu nije bilo lako, Litavka je imala kod 6:5 40:15 i dvije set lopte na svom servisu, ali Fett je napravila preokret i izborila tie-break.

Drugi set bio je puno bolji za hrvatsku tenisačicu, povela je brzo s 5:0 i završila je posao.

U drugom kolu igrat će protiv Slovenke Veronike Erjavec.

Uspješna nije bila Petra Marčinko koja je u dva tijesna seta poražena od Turkinje Ipek Oz. Marčinko je u prvom setu propustila jednu set loptu, u drugom još dvije i upisala je poraz.