Kaiserslautern u drugoligaškom dvoboju izborio polufinale DFB Pokala

HINA, Mihaela Bradovski • četvrtak, 01.02.2024.

Nogometaši Kaiserslauterna na uvjerljivi su način izborili polufinale njemačkog DFB Pokala, u četvrtfinalnom gostujućem ogledu pobijedili su Herthu u Berlinu 3:1.

Oba sastava trenutačno su u drugoj njemačkoj ligi, Hertha je na 10. mjestu, a Kaiserslautern na 14. mjestu ljestvice. Drugoligaški dvoboj gosti su otvorili ranim pogotkom u petoj minuti, a strijelac je bio Švicarac Elvedi.

Igraj na utakmice DFB Pokala na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na odmor su gosti otišli s dva gola prednosti jer je Tachie u 38. minuti pogodio za 2:0, dok je sva neizvjesnost isparila u 69. kada je češki nogometaš Kaloč pogodio za 3:0. U nadoknadi je Hertha stigla tek do počasnog pogotka, a strijelac je bio Reese.

Hrvatski nogometaš Nikola Soldo ostao je tijekom cijelog susreta na gostujućoj klupi za pričuve.

U utorak je polufinale izborila Fortuna Duesseldorf koja je također u drugoligaškom sudaru, nakon jedanaesteraca u Hamburgu, pobijedila St. Pauli. Bayer u Leverkusenu dočekuje Stuttgart 6. veljače, dok dan kasnije igraju Saarbruecken i Borussija iz Moenchengladbacha.