Cibona bez problema protiv Dubrovnika, Split odnio pobjedu iz Sinja

HINA, Petar Jenjić • četvrtak, 01.02.2024.

Odigrane su još četiri utakmice 19. kola domaćeg košarkaškog prvenstva. Iznenađenja nije bilo, Cibona je lako slavila protiv Dubrovnika, dok je Split slavio kod Alkara...

U 19. kolu domaćeg prvenstva za košarkaše Split je slavio na gostovanju kod Alkara u Sinju 91:86, dok je Cibona na domaćem parketu bila uvjerljiva protiv Dubrovnika te je pobijedila 83:55.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Splićani su se protiv Alkara mučili do treće četvrtine. Na poluvremenu je domaćin imao neriješeno 41:41, ali kvaliteta je isplivala tijekom drugog poluvremena i Split je došao do 17. pobjede u sezoni.

Šestorica igrača Splita ubacili su dvoznamenkasti broj koševa, a najbolji je bio Toni Perković s 13 koševa i devet asistencija. Tonko Vuko je dodao 11 poena i 11 skokova, a Lewis Sullivan 15 koševa i četiri skoka.

Na suprotnoj strani najraspoloženiji je bio Andrija Blatančić koji je postigao 21 poen, a uz to je imao osam asistencija i 11 skokova.

Cibona je protiv Dubrovnika riješila utakmicu tijekom druge i treće četvrtine. Drugu dionicu Cibona je dobila s čak 23:8, treću s 24:11 za uvjerljivo slavlje od 28 poena razlike.

Filip Bundović je s 22 poena bio najbolji igrač Cibone, a tome je dodao i osam skokova. Vrlo dobru utakmicu odradio je za domaće i Krešimir Radovčić koji je uz 12 koševa ostvario sedam asistencija i devet skokova. Kod Dubrovnika je najbolji bio Tomislav Cvitković sa 17 poena i šest skokova.

DepoLink Škrljevo je kao domaćin svladao posljednjeg na ljestvici Bosco 98:91. Momčad su do pobjede vodili Nikola Stanojević s 22 poena, sedam asistencija i devet skokova te Noa Svoboda koji je ubacio 23 poena.

Borna Katanović ubacio je 21 koš za poraženu ekipu.

Košarkaši Dinama lako su ostvarili novu pobjedu u domaćem prvenstvu, u gostima su bili bolji od Dubrave rezultatom 100:89. Na poluvremenu je imao deset poena prednosti, a pobjedu je potvrdio tijekom treće četvrtinu koju je riješio u svoju korist 26:14.

Ivan Vučić opet je prednjačio kod Dinama, a ovaj put je ogled zaključio s 28 poena, devet skokova, tri asistencije i četiri ukradene lopte, dok je Filip Kraljević dodao 20 koševa uz 15 skokova.

U poraženom sastavu najbolji je bio Toni Ročak s 23 poena i osam skokova.