Lecce 3:2 Fiorentina
Fiorentina

Veliki preokret Pongračićevog Leccea u sudačkoj nadoknadi protiv Fiorentine

Petar Jenjić • petak, 02.02.2024.

U prvom susretu 23. kola talijanske Serie A, jako važnu pobjedu u borbi za ostanak upisao je Lecce koji je na domaćem terenu igrao protiv Fiorentine. Viole su u finišu susreta bile u dobitnoj kombinaciji, ali na kraju nisu uzele niti bod...

Nakon što je u zadnjih šest kola osvojio samo bod, pred Lecceom je večeras bio jako težak zadatak. U goste im je stigla Fiorentina koja je vodila s 2:1 sve do sudačke nadoknade, a domaćin onda došao do preokreta i jako važnih bodova u borbi za ostanak.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lecce je sada barem privremeno preskočio Frosinone i sada je na 24 boda, dok je Fiorentini ovo bio treći uzsatopni poraz. Viole imaju deset bodova više.

Lecce je odlično krenuo u susret pa je tako Mohamed Koba u 11. minuti pogodio gredu, a na odbijancu bio Pontus Almqvist čiji je udarac glavom sjajno obranio gostujući vratar.

Pet minuta kasnije sudac je dosudio penal za Lecce, no prekršaj je bio ipak malo van linije 16 metara. Slobodan udarac izveo je Remi Oudin i progurao loptu kroz živi zid te donio vodstvo svojoj momčadi.

Viole su poravnale u 51. minuti kada je prostor na 20 metara pronašao Rolando Mandragora i sjajnim udarcem pogodio sami donji kut.

U 68. minuti stigao je potpuni preokret kojeg mogu zahvaliti domaćem vrataru Wladimiru Falconeu koji je pogodio Lucasa Beltrana, a on gotovo pa ni kriv ni dužan skrenuo loptu u mrežu.

U sudačkoj nadoknadi Lecce je stigao do poravnanja, visoko je skočio Roberto Piccoli i glavom pospremio loptu u mrežu. Tek što je lopta krenula s centra domaćin je ukrao loptu, krenuo u kontru, a loptu u mrežu iz odbijanca pospremio Patrick Dorgu.

Marin Pongračić odigrao je svih 90 minuta za domaću momčad.