Japanci poklonili Iranu prolazak u polufinale Azijskog kupa

Mihaela Bradovski • subota, 03.02.2024.

Reprezentacija Irana treći je polufinalist Azijskog kupa. U četvrtfinalu je upisao 2:1 pobjedu protiv Japana…

Nakon što su u petak Jordan i Južna Koreja zakazali polufinalni dvoboj, Danas im se u polufinalu pridružio i Iran. Iran je u četvrtfinalu odnio 2:1 pobjedu protiv Japana.

Igraj na utakmice Azijskog kupa na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Japan je ponovno puno griješio i u konačnici dvije velike pogreške su i dovele do pogodaka Irana koji je tako otišao do pobjede.

Japan je poveo u 28. minuti pogotkom Hidemase Morite i to je vodstvo zadržao do odlaska na odmor.

Međutim, u nastavku susreta nije se dugo čekalo na poravnanje. U 55. minuti Japan gubi loptu na svojoj polovici, Mohammad Mohebi lijepo je prevario čuvara i došao sam pred vratara te izjednačio.

Kada se očekivao kraj regularnog dijela i odlazak u produžetke, veliki kiks japanske obrane. Nakon ubačene lopte Itakura i Tomiyasu jako loše su reagirali, Itakura je u pokušaju da spasi situaciju i izbije loptu samo po nogama zakačio iranskog napadača i opravdano je dosuđen kazneni udarac. Izveo ga je u 96. minuti Jahanbakhsh i odveo Iran u polufinale.

Nastavio se tako niz neporaženosti Irana koji je posljednji poraz upisao još na Svjetskom prvenstvu u Kataru s 1:0 protiv SAD-a.