SuperSport HNL, 21. kolo, 03.02.2024, 17:30 h, Opus Arena
Suci: Igor Pajač (Sveti Ivan Zelina), Bojan Zobenica (Velika Gorica), Ivan Mihalj (Velika Gorica)
1:1(0:0) Hajduk
Filip Uremović 57'
Hajduk
Susret počinje u 17:30 sati.
 U drugom današnjem dvoboju 21. kola SuperSport HNL-a Osijek na svom stadionu dočekuje Hajduk. Hajduk oslabljen, ali želi pobjedu pod svaku cijenu nakon poraza od Rijeke.
 Marko Livaja nedostaje Hajduku zbog ozljede koju je zaradio protiv Rijeke, no na klupi je, doputovao je s momčadi, tu je, ali ne treba očekivati njegov nastup.
1' Počela je utakmica.
9' Nakon ubačaja s lijeve strane, Lučiću nakratko ispada lopta iz ruku, no na kraju stavlja situaciju pod kontrolu. Čeka se prvo pravo uzbuđenje na Opus areni.
12' Prvi udarac na susretu uputio je Cokaj glavom nakon ubačaja s desne strane. Veće opasnosti po vratara Hajduka ipak nema.
22' U nešto više od 20 minuta derbija u Osijeku nismo vidjeli gotovo ništa. Još se čeka prva prava prilika na bilo kojoj strani.
28'
Žuti karton dobio je Dino Mikanović.
33' Prva prilika Hajduka na susretu i zamalo pogodak. Brekalo povlači prema golu, dodaje za Kalinića koji dodaje za Moufija koji neometan ima priliku zatresti mrežu, ali pogađa tek vanjski dio vratnice domaćeg gola.
34' Osijek je stigao do pogotka, proslavio gol, ali nakon VAR provjere pogodak je poništen! Nejašmić se u padu rukom dočekao na loptu, u nastavku akcije Mierez je iz gužve pogodio iza leđa Lučića. Pajač je pregledao snimku i nije priznao pogodak.
40' Malenica zaustavlja pokušaj Hajduka s desne strane. Pucao je Kalik, lopta se putem do gola odbila od domaće obrane, ali nije uspjela prevariti Malenicu.
43' Uremović je držao pa strušio Miereza, no VAR presuda je kako se sve dogodilo van kaznenog prostora.
45' Igrat će se još jedna dodatna minuta.
45' Velika gužva u 16 metara Osijeka, dva pokušaja Hajduka su izblokirana, pucali su Uremović i Šarlija, zatim je izvana opalio Kleinheisler, pokraj gola.
45'+2' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se susret između Osijeka i Hajduka. Nema promjena u sastavima.
57'
Žuti karton dobio je Nail Omerović.
57'
GOL! Osijek - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Filip Uremović.
57' Hajduk vodi 1:0!!!! Ubačena lopta iz slobodnog udarca, Šarlija je bio najviši u skoku, lopta dolazi do Krovinovića koji je šalje u peterac, Pukštas nije uspio zahvatiti loptu glavom, ona dolazi do Nejašmića koji ju je samo uštopao za Uremovića koji je s metra šalje u mrežu.
60'
Izmjena! Izlazi Domagoj Bukvić, ulazi Kristijan Lovrić.
60'
Izmjena! Izlazi Marin Prekodravac, ulazi Vedran Jugović.
60'
Izmjena! Izlazi Enis Cokaj, ulazi Anton Matković.
68' Lovrićev pokušaj odlazi preko gola.
69'
Žuti karton dobio je Slavko Bralić.
71'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Vadis Odjidja-Ofoe.
71' Prilika pred domaćim vratima, nakon dodavanja s desne strane Pukštas gađa bliži kut, ali lopta odlazi van okvira gola.
72'
GOL! Osijek - Hajduk 1:1
Mrežu je zatresao Ramon Mierez.
72' Vraća se Osijek!!! Omerović je dao loptu za Lovrića koji je opalio s 18 metara, Lučić je odbio loptu, ali samo do Miereza koji mirno zabija za poravanje.
74'
Izmjena! Izlazi Nail Omerović, ulazi Renan Guedes.
75'
Izmjena! Izlazi Lovre Kalinić, ulazi Aleksandar Trajkovski.
75'
Izmjena! Izlazi Laszlo Kleinheisler, ulazi Yassine Benrahou.
75'
Žuti karton dobio je Anton Matković.
80'
Žuti karton dobio je Filip Uremović.
90' Igra se prva od četiri minute sudačke nadoknade.
90'+2'
Izmjena! Izlazi Darko Nejašmić, ulazi Petar Brlek.
90'+4' Ponovno gužva u kaznenom prostoru Hajduka, ponovno je Mierez na odbijenoj loptu, s desetak metara iz voleja puca prema gostujućim vratima, ali ravno u ruke Lučića.
90'+5'
Žuti karton dobio je Petar Pušić.
90'+5' Kraj je susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!