Milan i Bologna preokretom do tri važna boda, Badelju bod kod Empolija

Branimir Korać • subota, 03.02.2024.

Odigrana su četiri susreta 23. kola Serie A. Dva od četiri susreta okončana su remijima bez pogodaka...

Udinese i Monza remizirali su bez pogodaka u susretu u kojem je pravo čudo kako domaćini nisu slavili. Omjer udaraca na gol bio je 21:3 na stranu Udinesea koji je bio znatno opasniji i bolji protivnik. Antonio Tikvić ostao je na klupi svih 90 minuta.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Milan je upisao tri važna boda protiv Frosinonea i to preokretom u posljednjih 20 minuta. S ova tri boda približio se Juventusu koji doduše ima utakmicu manje.

Prvo poluvrijeme okončano je 1:1, poveli su gosti pogotkom Oliviera Girouda, ali nedugo zatim dosuđen je kazneni udarac za Frosinone koji ga pretvara u pogodak preko Matiasa Soulea. Sredinom drugog poluvremena Frosinone je dovršio preokret i preko Luce Mazzitellija u 65. minuti stigao je do vodstva.

Milan je ipak izbjegao iznenađenje, u 72. minuti Matteo Gabbia vratio je Milan u igru, a pobjedu mu je osigurao odmah nakon ulaska u igru Luka Jović.

Sassuolo je dva puta vodio u gostima kod Bologne, ali je na kraju poražen s 4:2.

Kristian Thorstvedt i Cristian Volpato dovodili su Sassuolo do prednosti, a u prvom dijelu jedini pogodak Bologne bio je autogol Vitija.

U drugi dio ušlo se s 2:1 vodstvom gostiju, ali Bologna je imala rješenje. Giovanni Fabbian, Lewis Ferguson i Alexis Saelemaekers kreirali su preokret.

Nikola Moro kod domaćina je igrao od 82. minute, a Martin Erlić kod gostiju je u istoj minuti izašao.

Remi bez pogodaka odradili su Empoli i Genoa. U ravnopravnom dvoboju podjela bodova bila je i najrealniji ishod, a Genoa je susret završila s igračem manje nakon dva žuta kartona Koniju de Winteru u 66. i 92. minuti.

Milan Badelj odigrao je cijelu utakmicu za goste.