SuperSport HNL, 21. kolo, 04.02.2024, 17:15 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Patrik Kolarić (Čakovec), Marjan Tomas (Osijek), Kruno Šarić (Županja)
2:0(1:0) Gorica
Gorica
Susret počinje u 17:15 sati.
 U posljednjem susretu 21. kola SuperSport HNL-a Dinamo na Maksimiru dočekuje Goricu. Gorica mu je ove sezone posebno neugodna i još je nije uspio svladati.
1' Počela je utakmica.
2' Prva prilika na susretu za Goricu, Zagorac je odbio loptu ispred Mitrovića, ali samo do Matavža koji snažno puca s 13-14 metara, no Zagorac dira loptu koja ide u korner.
6' Nakon ubačaja s desne strane, lopta dolazi točno na glavu Petkoviću, a on umjesto da tuče prema golu, odbija loptu paralelno s vratima.
10' Baturina puca s 19 metara, Leš glavom blokira šut.
13' Novi pokušaj Baturine s ruba kaznenog prostora, ovoga puta lopta odlazi pored gola.
20' Kaneko se našao u lijepoj prilici, no Banić zaustavlja i njegov šut iskosa iz blizine.
23' Petković s više od 20 metara iz slobodnog udarca puca unutar okvira gola, ali lopta ne ide dalje od Banića. Gostujući vratar siguran.
25'
Žuti karton dobio je Kevin Theophile-Catherine.
33'
GOL! Dinamo - Gorica 1:0
Mrežu je zatresao Martin Baturina. Asistent je Bruno Petković.
33' Dinamo vodi nakon vrlo lijepe akcije! Mišić je nakon kornera dodao za Petkovića koji iz prve pronalazi Baturinu, a on krasno gađa u suprotan kut.
41' Mišić je izveo slobodan udarac, u skoku je bio Petković, no lopta je na kraju od Maloče završila u još jednom korneru.
44' Udarac Mišića iz daljine, Leš se postavlja u blok, novi udarac iz kuta za Dinamo.
45' Igrat će se dodatne dvije minute.
45'+2' Mišić za Ogiwaru koji petom iz prve daje za Hoxhu, on vraća povratnu na 16 metara gdje natrčava Ristovski, ali puca preslabo za Banića.
45'+3' Kraj je prvog dijela.
46' Nastavlja se susret između Dinama i Gorice.
59' Mitrović se nakon povratne lopte okreće na rubu kaznenog prostora, puca, ali lopta odlazi uz suprotnu stativu.
65'
Izmjena! Izlazi Mateo Leš, ulazi Andrej Lazarov.
65'
Izmjena! Izlazi Tim Matavž, ulazi Sven Blummel.
67' Najveća prilika Gorice do sada. Mitrović se brzo sjurio prema domaćem golu nakon jednog presječenog dodavanja, dodao za Jurića na lijevo u kazneni prostor, no Zagorac je uspio prvi stići na loptu.
69' Petković puca s ruba kaznenog prostora, puca prema suprotnom kutu, no centimetri ga dijele od pogotka.
70'
Izmjena! Izlazi Takuro Kaneko, ulazi Dario Špikić.
70'
Izmjena! Izlazi Petar Sučić, ulazi Arijan Ademi.
70'
Izmjena! Izlazi Arber Hoxha, ulazi Gabriel Vidović.
71' Još jedna odlična obrana Banića, ovoga puta u dobroj je poziciji bio Vidović, no gostujući vratar uspijeva rukom blokirati taj pokušaj.
73'
GOL! Dinamo - Gorica 2:0
Mrežu je zatresao Dario Špikić.
73' Tri minute nakon ulaska u igru Dario Špikić je zabio za 2:0! Ademi je dovukao loptu u kazneni prostor i onda je poslao u sredinu gdje je Štiglec nije uspio izbirit, do nje dolazi Špikić koji lako zabija za 2:0.
77'
Izmjena! Izlazi Martin Baturina, ulazi Marko Bulat.
80' Banić upisuje još jednu odličnu obranu. Koncentraciju mu je ovoga puta testirao Vidović malo iskosa s 11 metara.
81'
Izmjena! Izlazi Marko Soldo, ulazi Luka Kapulica.
82'
Žuti karton dobio je Jurica Pršir.
83'
Izmjena! Izlazi Bruno Petković, ulazi Fran Brodić.
83'
Izmjena! Izlazi Ante Matej Jurić, ulazi Lenny Ilečić.
83'
Izmjena! Izlazi Jurica Pršir, ulazi Sekou Matar Sagna.
90' Igrat će se još četiri minute sudačke nadoknade.
90'+1' Vidović pokušava s 18 metara, a Banić upisuje 13. obranu.
90'+5' Kraj je utakmice.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!