Mario Pašalić načeo Lazio i poveo Atalantu do pobjede

Branimir Korać • nedjelja, 04.02.2024.

Atalanta je upisala novu pobjedu, u 23. kolu Serie A svladala je Lazio s 3:1. Vodeći pogodak djelo je Marija Pašalića...

Važna utakmica bila je pred nogometašima Atalante koji su ugostili Lazio te su upisali tri vrijedna boda u borbi za Ligu prvaka. Lazio je imao priliku pobjedom u ovom susretu preskočiti Atalantu na ljestvici, međutim domaćin je rano došao do vodstva i u ovom susretu potvrdio odličnu formu.

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Već u 16. minuti domaćin je poveo. Lopta je ubačena s lijeve strane, Scalvini je glavom šalje do Marija Pašalića koji je pred golom prima na prsa i onda odmah pogađa iz voleja za vodstvo.

U završnici prvog dijela novi udarac za Lazio. Dosuđen je kazneni udarac koji Charles de Ketelaere pretvara u 2:0 za Atalantu.

Lazio je pokušao doći do smanjenja zaostatka, ali u 76. minuti stigao je novi pogodak kojim je riješeno pitanje pobjednika. De Ketelaere bio je još jednom strijelac i potvrdio je pobjedu domaćina.

Sve što je Lazio napravio do kraja bilo je smanjenje na 3:1 preko Cire Immobilea iz kaznenog udarca u 84. minuti.

Atalanta je tako učvrstila četvrtu poziciju s tri boda ispred Bologne dok je Lazio pao tek na deveto mjesto. U posljednjih sedam utakmica u svim natjecanjima Atalanta je upisala šest pobjeda i remi.

U ranijem terminu Napoli je ugostio Veronu i preokretom slavio s 2:1. Verona je povela u 72. minuti golom Diega Coppole, ali domaćin je došao do preokreta pogocima Cyrila Ngongea, koji je nedavno iz Verone preselio u Napoli, te Kvarachelije u 87. minuti.