Rennes do vrha napunio mrežu Sochauxa i izborio četvrtfinale Kupa Francuske

Mihaela Bradovski • utorak, 06.02.2024.

Rennes je bez ikakvih problema izborio prolaz u četvrtfinale Kupa Francuske. U osmini finala gostovao je kod Sochauxa i slavio s čak 6:1…

Sochaux nije niti blizu onih svojih slavnih dana, čak je ispao u treći razred francuskog nogometa i u ovom susretu nije imao nikakve šanse. Već do poluvremena sve je bilo jasno.

Igraj na utakmice Kupa Francuske na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Međutim na početku nije bilo dobrih vijesti za goste, već u petoj minuti Enzo Le Fee je morao napustiti igru zbog ozljede.

Na prvi pogodak čekalo se do 24. minute, a onda se otvorilo. U razdoblju od 24. do 41. minute Rennes postiže četiri gola i dolazi do visoke prednosti. Strijelci su bili Arnaud Kalimuendo dva puta te po jednom Amine Gouiri i Ibrahim Salah.

U drugom dijelu, već nakon dvije minute igre, Gouiri novim pogotkom podiže na 5:0. Domaćin je uspio smanjiti iz kaznenog udarca pogotkom Malcolma Viltarda da bi u završnici Benjamin Bourigeaud postavio konačnih 6:1.