Vodeni sportovi

Sjajna Van Rouwendaal osvojila još jedno zlato na Svjetskom prvenstvu

HINA, Petar Jenjić • srijeda, 07.02.2024.

Još jednu zlatnu medalju osvojila je Sharon Van Rouwendaal na Svjetskom prvenstvu u Dohi. Nizozemska plivačica je, nakon zlata u utrci na deset kilometara, slavila i na pet kilometara...

Samo četiri dana nakon što je osvojila zlato na 10 kilometara, Nizozemka Sharon Van Rouwendaal je u srijedu osvojila naslov svjetske prvakinje na 5 kilometara na otvorenim vodama na Svjetskom prvenstvu.

Igraj na Hrvatska - Španjolska na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

30-godišnja plivačica, olimpijska pobjednica iz 2016. godine, do drugog zlata na ovom svjetskom prvenstvu u Kataru je stigla s vremenom 57:33.09.

Iza nje ostale su Australka Chelsea Gubecke (57:35.00) i olimpijska pobjednice iz Tokija, Brazilka Ane Marcele Cunha (57:36.08).

Na korak do medalje ostala je Amerikanka Katie Grimes, dok je peta završila Francuskinja Oceane Cassignol. Ukupno 57 plivačica prošlo je kroz cilj.