Rebić i Benković do tijesnih pobjeda s Bešiktašom i Trabzonsporom

Petar Jenjić • četvrtak, 08.02.2024.

Odigrane su dvije utakmice osmine finala turskog kupa. Ante Rebić s Bešiktašom i Filip Benković s Trabzonsporom prošli su među osam najboljih, ali za to su se morali namučiti...

Trabzonspor se jako namučio protiv drugoligaša Genclerbirligija koji je kao domaćin pružio jak otpor, bio nadomak pobjede, ali do nje nije uspio doći.

Igraj na tursko prvenstvo na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaća momčad povela je u 14. minuti preko Meliha Bostana,a rezultat se nije mijenjao sve do 96. minute kada su gosti poravnali preko Erena Elmalija. U produžecima je za pobjedu zabio Trezeguet.

Strijelca drugog pogotka za Trabzonspor zamijenio je Filip Benković u 116. minuti.

Ante Rebić odigrao je prvo poluvrijeme za Bešiktaš koji je na gostovanju kod Antalyaspora slavio nakon preokreta rezultatom 2:1 i prošao u četvrtfinalu.

Nakon prvog poluvremena domaćin je vodio pogotkom Zymera Bytyqija, međutim, prvo je u 71. minuti poravnao Jackson Muleka, a svojim drugim golom u 88. minuti donio i pobjedu svojoj ekipi.