Lakersi utrpali 87 poena u prvom poluvremenu, Kingsi razbili Jokića i društvo

Petar Jenjić • subota, 10.02.2024.

Sinoć je odigrano šest utakmica na NBA parketima. Izdvaja se sjajno prvo poluvrijeme Los Angeles Lakersa protiv New Orleans Pelicansa, kao i visoka pobjeda Sacramento Kingsa protiv Denver Nuggetsa...

Sinoć su Philadelphia 76ersi upisali poraz u nešto kraćem rosteru. Bio je to njihov četvrti uzastopni, a ovoga puta bolji su bili Atlanta Hawksi koji su slavili sa 127:121.

Igraj na NBA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Trae Young s 37 poena i 12 skokova, dok je Onyeka Okongwu dodao 21 koš i osam skokova.

Za Sixerse je igrao i Buddy Hield koji je ubacio 20 koševa i dodao šest asistencija, a predvodio ih je Kelly Oubre Jr. s 28 poena i 12 skokova.

Četvrtu uzastopnu pobjedu na domaćem terenu protiv Houston Rocketsa upisali su Toronto Raptorsi koji su slavili sa 107:104.

Momčad je do pobjede predvodio Immanuel Quickley s 25 poena, dok je Dillon Brooks dodao 20 koševa za Rocketse kojima je to bio četvrti poraz u zadnjih pet utakmica.

Washington Wizardsi namučili su Boston Celticse koji su u svojoj TD Areni ipak došli do pobjede sa 133:129. To im je bila okrugla 40. pobjeda sezone za koju su mu trebale 52 utakmice. Brži su samo bili Celticsi iz sezone 2008./09. kada su to ostvarili u 49 utakmica.

Jayson Tatum susret je zaključio s 35 poena, deset skokova i osam asistencija, a ovo mu je bila 20. utakmica sezone u kojoj je ubacio 30 ili više koševa. Kristaps Porzingis dodao je 34 koša i 11 skokova.

Po 24 poena za goste ubacili su Corey Kispert (šest skokova) i Deni Avdija (11 skokova).

Milwaukee Bucksi nisu se previše namučili protiv Charlotte Hornetsa koje su svladali sa 120:84, a momčad je do pobjede predvodio Damian Lillard s 26 koševa i osam asistencija.

Po 16 poena u redovima gostiju ubacili su Nick Richards (11 skokova) i Brandon Miller (šest skokova).

U drugoj međusobnoj utakmici ove sezone, Sacramento Kingsi po drugi su puta svladali Denver Nuggetse. Nakon prve pobjede 123:117, sinoć su bili puno uvjerljiviji i slavili su s čak 29 razlike. Završilo je 135:106.

Još jedan triple-double imao je Domantas Sabonis sa 17 poena, 17 skokova i deset asistencija, a prvi strijelac bio je Malik Monk s 23 koša.

Nikola Jokić s 23 poena, osam skokova i sedam asistencija predvodio je Nuggetse, Aaron Gordon dodao je 14 koševa.

Rekord franšize postavili su Los Angeles Lakersi koji su u prvom poluvremenu protiv New Orleans Pelicansa ubacili čak 87 poena. Drugo poluvrijeme nije bilo toliko efikasno, ali dovoljno da potvrde pobjedu od 139:122.

D'Angelo Russell s 30 poena i pet asistencija predvodio je Lakerse, dok je Austin Reaves dodao 27 koševa.

Zion Williamson je s 30 koševa, devet skokova i pet asistencija predvodio Pelicanse.

Podsjetimo, NBA rekord drže Phoenix Sunsi koji su 1990. godine ubacili čak 107 koševa protiv Denver Nuggetsa u prvom poluvremenu.