Bjelica se vratio nakon odrađene kazne pobjedom protiv Kovača

Filip Mihoković • subota, 10.02.2024.

Kristijan Jakić i Dani Olmo upisali su po asistenciju u remiju njihovih Augsburga i RB Leipziga, a u ogledu hrvatskih trenera Nike Kovača i Nenada Bjelice, bolji je bio trener Union Berlina...

Čak tri susreta 21. kola završila su remijem; Augsburg i RB Leipzig podijelili su bodove nakon dva pogotka s obje strane, Eintracht Frankfurt i Bochum su postigli po jedan, a u susretu Borussije Mönchengladbach i Darmstadta nije bilo pogodaka. Pobjedu od 2:1 je ostvario Heidenheim na gostovanju kod Werdera, a u neobičnoj utakmici u kojoj je u prvome poluvremenu sudačka nadoknada iznosila 28 minuta, Union Berlin Nenada Bjelice svladao je Wolfsburg Nike Kovača 1:0.

Igraj na utakmice Bundeslige na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Augsburg je bolje otvorio susret protiv Leipziga te je prvi došao do vodstva. U 35. minuti Phillip Tietz dočekao je odbijanac na rubu šesnaesterca te ispalio projektil u donji desni kut, a Peter Gulacsi nije dokučio njegov pokušaj. Međutim, slavlje Augsburga potrajalo je samo četiri minute nakon što je centaršut Davida Rauma glavom poslao u lijeve rašlje Luis Openda.

RB Leipzig je preokrenuo rezultat nakon odmora iz situacije slične kao onoj kod prvoga gola. Dani Olmo centrirao je, a Benjamin Šeško glavom pospremio u lijeve rašlje u 52. minuti. Domaćin se nije predavao i u 60. minuti dolazi do izjednačenja. Asistent je i ovoga puta bio bivši dinamovac, a riječ je o Kristijanu Jakiću, koji je uposlio Ermedina Demirovića za konačnih 2:2. Leipzig je imao priliku iz jedanaesterca odnijeti sva tri boda, ali je Openda uputio slabašan udarac koji je Finn Dahmen zaustavio. Kristijan Jakić odigrao je cijeli susret, a Dion Drena Beljo bio je izvan sastava zbog ozljede kuka.

Borussia Mönchengladbach ugostila je posljednjeplasirani Darmstadt, ali nije uspjela izboriti sve bodove. Unatoč dominaciji domaćina, Darmstadt je odigrao skoncentrirano u fazi obrane te došao do vrijednog boda u borbi za opstanak. Momčad Borussije uputila je dvostruko više udaraca (22:10) te imala izglednih prilika no na kraju je susret završio bez pogodaka. Bartol Franjić kod gostiju je već u 12. igri napustio teren zbog ozljede.

Konačni rezultat između Eintracht Frankfurta i Bochuma bio je postavljen u prvih 20 minuta. Domaćin je poveo u 14. minuti pogotkom Omara Marmousha, a slavlje je potrajalo samo tri minute. U 17. minuti Moritz Broschinski prima loptu i puca s ruba šesnaesterca, a ona se odbija od protivničkog igrača u drugom smjeru te je tako prevarila Jensa Grahla za 1:1. Domaćin je imao nekoliko izglednih prilika za pobjedu u drugome dijelu, ali niti jednu nije realizirao.

U omjeru ekipa sa sredine tablice Bundeslige, deseti Werder Bremen je ugostio osmi Heidenheim, a i u ovome susretu je konačan rezultat postavljen u prvih 20 minuta. Gostujuća momčad došla je u vodstvo u 13. minuti. Centaršut Jan-Niklasa Bestea pronašao je samoga Lennarda Maloneya, a Amerikanac glavom zakucao pod gredu. Samo pet minuta nakon, Heidenheim udvostručuje vodstvo, a strijelac je bio asistent prvoga pogotka, Beste, koji je odbijanac poslao po sredini gola.

Minutu kasnije, domaćin se vraća u susret nakon odličnog centaršuta Sennea Lynena. Dugu loptu ispratio je Romano Schmid te glavom zabio unutar desne stative za konačnih 2:1. U drugome dijelu Werder je imao priliku doći do boda ali je udarac Lynena prema desnoj stativi sjajnom obranom zaustavio Kevin Muller.

Nenad Bjelica vratio se na klupu Uniona nakon suspenzije zbog nesportskog ponašanja, a u povratku ga je očekivao Wolfsburg Nike Kovača. Osim što su se u okršaju sukobila dva hrvatska trenera, susret je bio neobičan po izrazito dugoj sudačkoj nadoknadi. Naime, u 28. minuti navijači su na teren masovno počeli bacati teniske loptice u znaku protesta stranim ulagačima u njemački nogomet. Susret je stoga zaustavljen dok se situacija nije primirila te je zbog toga prvi dio produžen 28 minuta.

Nakon nastavka igre Union Nenada Bjelice došao je do vodstva. U 25. minuti sudačke nadoknade prvoga dijela, Kevin Volland poslao je loptu u kazneni prostor iz kornera, a Danilho Doekhi glavom posprema u lijevi kut za konačnih 1:0. Lovro Majer odigrao je 74 minute za Wolfsburg, većinom s povezom oko glave nakon sudara glavama u prvom dijelu, a Josip Juranović bio je izvan sastava zbog ozljede mišića.