Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 13.02.2024, 21:00 h
København 1:3 Manchester City
Manchester City

Manchester City u Danskoj napravio veliki korak prema četvrtfinalu Lige prvaka

Branimir Korać • utorak, 13.02.2024.

Kopenhagen ipak nije stigao do iznenađenja, Manchester City je već u Danskoj pokazao kako je za domaćina neprelazna prepreka. Guardiolina momčad slavila je s 3:1 i još ima uzvrat na svom travnjaku...

Manchester City je pobjedom u Kopenhagenu zakoračio prema četvrtfinalu Lige prvaka. Nije iznenađenje, očekivalo se da će napraviti dio posla u Danskoj, razlika u kvaliteti ipak je osjetna.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Tako je i bilo iako je Kopenhagen došao do jednog pogotka i očajnički se branio te pokušavao izdržati što duže. No raspoloženi City ipak je stigao do pobjede 3:1.

Od početka susreta Manchester City je dominirao i krenuo po pogodak. U sedmoj minuti odlični Kamil Grabara spriječio je vodstvo nakon pokušaja Diasa, ali to je samo odgodilo vodstvo gostiju.

Tri minute kasnije City je stigao do vodstva pogotkom Kevina de Bruynea koji je pronašao put do mreže.

Deset minuta prije odlaska na odmor domaćin se vraća u utakmicu poklonom Edersona. Vratar Manchester Cityja vrlo loše je ispucao loptu, dodao ju je domaćem igraču na nekih 20 metara nakon čega Magnus Mattsson vrlo lijepo zabija za poravnanje.

U završnici prvog dijela City je ipak vratio prednost na svoju stranu i to krasnom reakcijom Bernarda Silva koji se odlično snašao pred vratarom i zabio za 2:1.

U nastavku susreta KLopenhagen je bio prisiljen na grčevitu obranu, a City je u sudačkoj nadoknadi susreta preko Phila Fodena stigao do pobjede 3:1.

Joško Gvardiol i Mateo Kovačić nisu bili u konkurenciji za nastup.