Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 13.02.2024, 21:00 h
RB Leipzig 0:1 Real Madrid
Real Madrid

Majstorija Brahima Diaza donijela Realu pobjedu u Leipzigu

Branimir Korać • utorak, 13.02.2024.

Real Madrid slavio je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka protiv Leipziga. U gostima je pobijedio s 1:0, a strijelac krasnog pogotka bio je Brahim Diaz. Domaćin je dosta toga promašio i ima za čim žaliti...

Čak i kada ne igra svoju najbolju utakmicu, madridski Real sposoban je pronaći put do pobjede. Tako je bilo i u dvoboju protiv Leipziga koji se pokazao kao opasan protivnik koji zna zaprijetiti, ali vratar Madriđana Andrij Lunin imao je svoju večer.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Lunin je izludio Benjamina Šeška, obranio je Slovencu nekoliko sjajnih prilika i na kraju je sačuvao mrežu čistom.

Doduše već u drugoj minuti lopta je završila iza njegovih leđa kada je Šeško pogodio, međutim nakon VAR provjere pogodak je poništen zbog zaleđa domaćeg igrača koji je ometao Lunina.

Leipzigu nije priznat pogodak, ali je nastavio prijetiti, Šeško je i dalje bio najveća opasnost, ali do kraja prvog dijela ostalo je 0:0.

Odmah na početku drugog poluvremena Real je stigao do vodstva. Nije to bila nikakva uigrana akcija već je Brahim Diaz uzeo loptu, odlično se izborio za prostor i onda lijepo pogodio u suprotni kut.

Domaćin je krenuo po poravnanje, ali mogao je primiti i drugi pogodak, vrlo blizu tome bio je Vinicius Junior, ali u 72. minuti zaustavila ga je vratnica.

Do kraja susreta Lunin je imao svoj show, s nekoliko velikih obrana spriječio je poravnanje i sačuvao Realu pobjedu i prednost.

U uzvratu će Madriđani imati prednost, a Luka Modrić u ovom susretu ostao je na klupi svih 90 minuta.