SuperSport HNL, 23. kolo, 17.02.2024, 17:10 h, Stadion u Kranjčevićevoj
Suci: Dario Bel (Osijek), Kristijan Novosel (Gat), Luka Pajić (Rijeka)
Marko Livaja 47'
Leon Dajaku 90'+8'
Hajduk
Susret počinje u 17:10 sati.
 U drugom subotnjem susretu 23. kola SuperSport HNL-a Hajduk gostuje kod Rudeša. Splićani su veliki favoriti na gostovanju kod posljednjeplasirane momčadi prvenstva.
1' Kreće utakmica.
5' Šarlija glavom nakon kornera, ali nije bilo pretjerano opasno.
8' Gužva u 16 metara Hajduka, pucao je Doležal, ali slabo za Lučića.
11' Polukontra Hajduka, Sahitijev udarac je od bloka stigao do Livaje koji iz blizine nije uspio zahvatiti loptu kako treba.
13' Brekalo je prebacio Markovića, ali i gol. Igrač Hajduka zaradio je udarac u prolazu.
14' Udarac Livaje, ali brani Marković!
17' Sahiti na drugu stativu za Kalika. Dobra situacija, ali loša završnica.
21' Livaja je sjajno proigrao Pukštasa koji je prebacio domaćeg vratara, ali je Tomislav Mrčela spasio Rudeš. Udarac igrača Hajduka zaustavio je ispred gol linije.
23' Livaja ljevicom izvana, ali Marković lako brani.
27' Udarac Doležala izvana, Lučić je odbio u korner uz manje poteškoće.
31' Sigur na Livaju, ali udarac glavom odlazi kraj gola. Ne izgleda dobro za Livaju koji šepa.
34'
Žuti karton dobio je Edin Šehić.
36' Oštra lopta kroz peterac, ali na kraju Marković hvata.
45' Brekalo je poslao loptu kroz peterac, a Marković odbio do Pukštasa koji lako iz blizine skreće u praznu mrežu.
45' Ipak ništa od gola, zaleđe!
45'+3' Velika gužva nakon kornera, ali opet su Rudešovi igrači odbili čistu šansu gostiju.
45'+4' Kraj prvog dijela.
46' Kreće drugo poluvrijeme.
47'
GOL! Rudeš - Hajduk 0:1
Mrežu je zatresao Marko Livaja. Asistent je Anthony Kalik.
48'

Evo gola Hajduka. Velik posao napravio je Kalik koji je uspio ubaciti u peterac za Livaju koji glavom skreće u mrežu.

50'
Žuti karton dobio je Tomislav Srbljinović.
54' Sahiti je ubacio, Kalik solidno pucao glavom, ali nije išlo u okvir gola.
59' Livaja oštro u peterac, ali Kalik šalje preko gola.
60'
Izmjena! Izlazi Fran Topić, ulazi Eros Grezda.
60'
Izmjena! Izlazi Ante Ćorić, ulazi Aleksa Latković.
71'
Izmjena! Izlazi Anthony Kalik, ulazi Laszlo Kleinheisler.
71'
Izmjena! Izlazi Filip Krovinović, ulazi Mihael Žaper.
73' Prvo uzbuđenje nakon dugo vremena, ovoga puta na drugoj strani terena. Dva uzastopna kornera imao je Rudeša, ali bez prave opasnosti.
75'
Izmjena! Izlazi Jan Doležal, ulazi Matko Babić.
75'
Izmjena! Izlazi Rijad Mašala, ulazi Vinko Petković.
75'
Izmjena! Izlazi Vilim Krušlin, ulazi Luka Pavković.
77' Drugi prekid zbog dima od bakljade.
80' Oštro u peterac Kleinheisler, ali ništa od udarca gostiju. Odbili su domaći.
82'
Izmjena! Izlazi Šimun Hrgović, ulazi Dino Mikanović.
82'
Izmjena! Izlazi Emir Sahiti, ulazi Leon Dajaku.
85' Odličan udarac Vukmanovića, ali brani Lučić!
86' Prilikom pokušaja bloka, ozlijedio se Žaper. Tek što se vratio nakon zdravstvenih problema.
87'
Izmjena! Izlazi Mihael Žaper, ulazi Vadis Odjidja-Ofoe.
88' Brekalo u odličnoj šansi, ali Pavlović blokira u zadnji trenutak.
90' Sedam minuta nadoknade.
90'+4'
Žuti karton dobio je Matko Babić.
90'+5' Petković se provukao i pucao iz jako teškog kuta, ali zatresla se vratnica!
90'+8'
GOL! Rudeš - Hajduk 0:2
Mrežu je zatresao Leon Dajaku. Asistent je Josip Brekalo.
90'+8'

Dajaku je potvrdio pobjedu Hajduka!

90'+9' Kraj susreta.
Za komentiranje prijenosa morate biti prijavljeni kao član Sportnet Kluba. Prijavite se!