Napoli 1:1 Genoa
Genoa

Napoli ponovno bez sva tri boda, ovog puta kobna je bila Genoa

Filip Mihoković • subota, 17.02.2024.

Aktualni prvak Italije, nakon minimalnog poraza od Milana, ponovno nije uspio doći do sva tri boda ugostivši Genou s kojom je remizirao 1:1...

Momčad Napolija nastavlja s nekonstantnim rezultatima, upisavši remi 1:1 u utakmici u kojoj su nadigrali protivnika. Na suprotnoj strani susreta 25. kola, ovog puta je bila 12. momčad Serie A, Genoa. Napolitancima je ovo drugi uzastopni susret bez pobjede, a u posljednjih pet utakmica upisali su dvije pobjede, dva remija i poraz.

Igraj na nogometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaćin je dominirao od početka utakmice, imao je posjed lopte u prvom poluvremenu 71:29 te uputio devet udaraca. Međutim, prvaku Italije izostala je mirnoća i realizacija u završnici pa su momčadi na odmor otišle bez pogodaka. Najbolju priliku u prvome dijelu imala je Genoa u 27. minuti, kada je Mateo Retegui glavom pucao po sredini, no mirne ruke bio je Alex Meret.

Gostujuća ekipa došla je u vodstvo na početku drugoga poluvremena. U 47. minuti, loptu je primio Morten Frendrup i neobranjivo pucao uz lijevu stativu. Napoli je vršio pritisak, stvarao prilike i napadao, no, kao i mnogo puta ove sezone, realizacija nije bila prisutna.

Ipak je domaćin uspio izjednačiti te iz susreta izvući bod pogotkom Cyrila Ngongea u 90. minuti, kojeg je sjajnom loptom pronašao Giovanni Di Lorenzo. Napoli se remijem pridružio ostalim momčadima sa sredine tablice koje ciljaju na plasman u najboljih šest Italije, zaostajući za četvrtoplasiranom Atalantom samo šest bodova.

Lošu golgetersku formu imat će priliku popraviti za četiri dana kada će snage odmjeriti u osmini finala Lige prvaka s Barcelonom. Milan Badelj igrao je za goste do sudačke nadoknade.