Liga prvaka, nokaut faza, osmina finala - prve utakmice, 21.02.2024, 21:00 h
Napoli 1:1 Barcelona
Barcelona

Osimhen donio Napoliju remi, odluka pada ipak u Barceloni

Branimir Korać • srijeda, 21.02.2024.

U prvom susretu osmine finala Lige prvaka između Napolija i Barcelone nije bilo pobjednika. Barcelona je vodila pogotkom Ronerta Lewandowskog, ali Victor Osimhen ipak je osigurao remi Napoliju uoči uzvratnog dvoboja...

Najavljivao se neizvjestan dvoboj u Napulju i takav je i bio. Vodila se velika borba, Barcelona je imala više pokušaja na gol, imala je i vodstvo, ali nije zadržala prednost.

Igraj na utakmice Lige prvaka na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Na klupi Napolija debitirao je aktualni slovački izbornik Francesco Calzone koji je zamijenio Waltera Mazzarrija i može biti zadovoljan. Prva utakmica i odmah elitni protivnik, a Napoli je bio ravnopravan i ostao neporažen.

U Barceloni su bili svjesni problema s kojima se Napoli suočava i gosti su domah preuzeli inicijativu.

Vrlo brzo su i zaprijetili preko mladog Laminea Yamala koji nije previše okolišao i dva puta je zaprijetio Meretu.

Meret je bio taj koji je držao Napoli na životu, Barca je prijetila i preko Lewandowskog i Gündogana, ali lopta nije htjela u mrežu.

U drugom dijelu Barcelona je ipak nagrađena i stigla je do vodstva u 60. minuti. Lewandowski je dobio loptu na rubu kaznenog prostora i izborio se za prostor te pogodio u sam donji kut.

15 minuta kasnije Napoli se vraća u utakmicu, Victor Osimhen izjednačio je na 1:1.

Sve ostaje otvoreno uoči uzvrata, ali Barcelona će sada biti još izraženiji favorit.