Norvežanke u prvoj utakmici ipak prejake za hrvatske nogometašice

Petar Jenjić • petak, 23.02.2024.

Na Opus areni reprezentacije Hrvatske i Norveške odradile su prvu utakmicu doigravanja za A Ligu nacija. Gošće su opravdale ulogu favoritkinja i na uzvrat nose lijepu prednost...

Hrvatska ženska nogometna reprezentacija odigrala je prvu utakmicu doigravanja za A Ligu nacija. Na Opus Areni gostovala je favorizirana Norveška koja je tu ulogu i opravdala te slavila s 3:0.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Norvežanke su došle do vodstva u 16. minuti susreta kada je Vilde Boe Risa upisala asistenciju, a loptu je u mrežu skrenula igračica Lyona, Ada Hegerberg. Bio je to ujedno i rezultat prvog poluvremena.

U 49. minuti Norveška je došla i do drugog pogotka. Za udarac se s ruba 16 metara izborila Caroline Graham i lijepo pogodila suprotni kut. Gošće su stigle i do trećeg pogotka kojim su riješili pitanje pobjede u današnjem dvoboju.

Igrala se 62. minuta kada je Celin Bizet Ildhusoy poentirala na asistenciju Gure Reiten. Rezultat se do kraja više nije promijenio.

Uzvratna utakmica na rasporedu je 27. veljače.