Sassuolo poražen bez Erlića, Badelju pobjeda protiv Udinesea

HINA, Mihaela Bradovski • nedjelja, 25.02.2024.

U Serie A u subotu odigrana su tri susreta. Oni kandidati za visoke pozicije nisu bili u akciji...

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 26. kola talijanskog nogometnog prvenstva Genoa je kao domaćin svladala Udinese sa 2:0 (2:0).

Igraj na utakmice Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Domaći su do velike prednosti stigli pred kraj prvog poluvremena kada su u razmaku od četiri minute Retegui (36) "škaricama" i Bani (40) glavom pogađali za 2:0. Početkom nastavka Udinese je ostao i s igračem manje pa je ostatak utakmice bio formalnost.

Bivši hrvatski reprezentativni veznjak Milan Badelj igrao je kao kapetan za Genou do 87. minute.

Nogometaši Monze kao gosti svladali su Salernitanu sa 2:0 (0:0). Sve bitno dogodilo se u posljednjih 15-ak minuta susreta, u 77. Tchaouna nije uspio iz dva pokušaja iz odličnih pozicija dovesti domaće u vodstvo, a kazna za te promašaje bila je ekspresna. Odmah u sljedećoj minuti Maldini (78) je realizirao odličnu akciju gostiju za vodstvo, da bi Pessina (83) iz protunapada pet minuta kasnije potvrdio pobjedu.

Domagoj Bradarić odigrao je čitav susret za Salernitanu, dok je Toma Bašić bio na terenu do 73. minute.

Ranije u subotu su nogometaši Empolija ostvarili važnu pobjedu svladavši kao gosti izravnog konkurenta za ostanak Sassuolo s 3:2 (1:0). Goste je u prednost doveo Luperto (11), u nastavku su domaćini dva puta izjednačavali preko Pinamontija (54-11m) i Ferrarija (77), no Niang (64-11m) i Bastoni (90+4) su pogađali za pobjedu Empolija.

Martin Erlić zbog ozljede mišića nije konkurirao za nastup u momčadi Sassuola.