Juventus
Juventus 3:2 Frosinone

Juventus se iščupao u zadnjim trenucima susreta

Petar Jenjić • nedjelja, 25.02.2024.

Nakon što je u zadnje četiri utakmice uzeo samo dva boda, Juventus je danas bio blizu i pete. Ipak, Stara dama je protiv Frosinonea došla do pobjede u zadnjim trenucima susreta...

U prvom današnjem susretu 26. kola talijanske Serie A, Juventus je bio domaćin Frosinoneu, ekipi koja je tri boda iznad zone ispadanja. Gosti su danas bili jako blizu boda, ali su posustali u završnoj minuti i izgubili 3:2. Juventus je tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede.

Igraj na Serie A na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Juventus je poveo već u trećoj minuti nakon dobro odigranog napada. Asistirao je Weston McKennie za Dušana Vlahovića koji postiže svoj ukupno 75. gol u Serie A, a čak osmi u 2024. godini. Još jedna potvrda sjajne forme srpskog nogometaša.

Samo 11 minuta kasnije gosti su došli do izjednačenja kada je Nadir Zortea ubacio, a krasnim udarcem glavom Walid Cheddira matirao protivničkog vratara.

Potpuni preokret stigao je u 27. minuti, Abdou Harroui je proigrao Marca Brescianinija koji utrčava u kazneni prostor i lijepo pogađa pod gredu kraj nemoćnog Wojciecha Szczesnyja. Nije dugo trajala prednost gostiju.

Napao je Juventus i pritisak se isplatio. Ponovno je za obranu Frosinonea bila kobna kombinacija McKennie - Vlahović, a potonji se ponovno upisao u strijelce. Igrala se 32. minuta i do kraja prvog poluvremena nije se mijenjao rezultat.

Stara dama do pobjede je stigla u doslovno posljednjim sekundama susreta, a loptu je u mrežu uspio ugurati Daniele Rugani na asistenciju Vlahovića. Bio mu je to drugi pogodak u sezoni, a ovaj je posebno zlata vrijedan. Nakon samo dva boda u zadnje četiri utakmice, stiglo je i malo radosti za poklonike torinskog kluba.