Zubac dobar u porazu Clippersa od Pacersa, Bucksi slavili na povratku Riversa u Philadelphiju

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 26.02.2024.

Bogata je bila nedjelja u NBA ligi, odigran je niz utakmica, a nastupio je i Ivica Zubac koji je poražen s Clippersima od Kingsa. Poraz je upisao i Dario Šarić, a Luka Šamanić pobjedu...

Los Angeles Clippersi upisali su domaći poraz od Sacramento Kingsa sa 123:107 u susretu u kojem nisu imali na raspolaganju Paula Georgea. Oslabljeni Clippersi u drugoj dionici prepustili su kontrolu Kingsima koji su u nastavku susreta dominirali.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Posebno dobru utakmicu odigrali su De'Aaron Fox s 33 poena i sedam asistencija te Harrison Barnes s 22 poena, ali i lider po broju triple-double učinaka u ovoj sezoni, Domantas Sabonis koji je imao 17 poena, 15 skokova i 12 asistencija.

Kod Clippersa Norman Powell ubacio je 21 poen, a po 20 su dodali Kawhi Leonard (osam skokova) i James Harden (osam asistencija). Ivica Zubac za 33 minute ubacio je 16 poena (8/9 za dva) uz šest skokova.

Doc Rivers vratio se u Philadelphiju, ovaj put na klupi Milwaukee Bucksa. S Bucksima je stigao do uvjerljive pobjede 119:98, nije na povratku dobio baš ugodan doček od strane domaćih navijača, ali njegova momčad vrlo brzo ih je smirila odličnom prvom četvrtinom. Nakon toga sve je bilo lakše za Buckse.

U pobjedi su ih predvodili Giannis Antetokounmpo s 30 poena, 13 skokova i devet asistencija, Damian Lillard s 24 poena i devet asistencija te Malik Beasley s 20 poena. Kod Sixersa Tyrese Maxey ubacio je 24 poena uz sedam asistencija, a De'Anthony Melton dodao je 16 poena.

Golden State Warriorsi nisu imali rješenje za Nikolu Jokića koji je predvodio Denver Nuggetse u visokoj gostujućoj pobjedi. Odigrali suNuggetsi odlično drugo poluvrijeme i iskoristili loš šuterski dan Stephena Curryja koji je za tricu šutirao samo 1/10.

Jokić je susret završio s čak 32 poena, 16 skokova i 16 asistencija, a Jamal Murray dodao je 27 poena. Kod poraženih Klay Thompson ubacio je 23 poena, a Curry 20. Dario Šarić za devet minuta ubacio je četiri poena (2/3 za dva, 0/1 za tri) uz četiri skoka i dvije asistencije.

Niz Dallasa od sedam uzastopnih pobjeda prekinut je u gostima kod Indiane. Pacersi su slavili sa 133:111 unatoč odličnom nastupu dua Dončić - Irving. Na drugoj strani utakmicu sezone igrao je Myles Turner koji je bio taj x-faktor.

Turner je susret završio s 33 poena i osam skokova, a Tyrese Haliburton dodao je 17 poena i deset asistencija. Kod poraženih Dončić je imao 33 poena i pest skokova i asistencija, a Irving 29 poena i šest skokova.

NBA:
Los Angeles Clippers - Sacramento Kings 107:123
Philadelphia 76ers - Milwaukee Bucks 98:119
Golden State Warriors - Denver Nuggets 103:119
Indiana Pacers - Dallas Mavericks 133:111
Phoenix Suns - LA Lakers 123:113 (Grayson Allen 24p/LeBron James 28p, 12as)
Houston Rockets - Oklahoma City Thunder 110:123 (Jabari Smith 20p, 17sk/Shai Gilgeous-Alexander 36p, 7as)
New Orleans Pelicans - Chicago Bulls 106:114 (Brandon Ingram 22p/DeMar DeRozan 24p, 7as)
Atlanta Hawks - Orlando Magic 109:92 (Dejounte Murray 25p, 11as/Franz Wagner 19p, 8sk)
Washington Wizards - Cleveland Cavaliers 105:114 (Jordan Poole 31p, 5sk/Jarrett Allen 22p, 12sk)
Utah Jazz - San Antonio Spurs 128:109 (Lauri Markkanen 26p, 7sk, Luka Šamanić 3 minute bez poena/Devin Vassell 27p, 9sk)
Portland Trail Blazers - Charlotte Hornets 80:93 (Deandre Ayton 26p, 19sk/Nick Richards 21p, 10sk)