Dino Prižmić poražen na startu Challengera u Francuskoj

Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.02.2024.

Hrvatski tenisač Dino Prižmić nije uspio proći u drugo kolo Challengera u francuskom Lilleu. Bolji je od njega u dva seta bio Nizozemac Gijs Brouwer...

Odmah na startu Challengera u francuskom Lilleu poraz je upisao Dino Prižmić. Hrvatski tenisač, trenutno 169. na ATP ljestvici, igrao je protiv 37 mjesta slabije plasiranog igrača Gijsa Brouwera.

Igraj na teniske mečeve na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Prižmićev protivnik danas je odradio puno bolji meč i zasluženo slavio sa 6:2, 6:4 nakon jednog sata i 14 minuta provedenih na terenu. Ovo im je bio prvi međusobni dvoboj.

Nizozemski tenisač odlično je krenuo u meč, napravio dva uzastopna breaka i poveo 4:0, a prednost sačuvao sve do kraja seta. Drugi je bio nešto malo izjednačeniji, ali opet je otišao na stranu istog igrača.

Brower je prvo spasio dvije break šanse u četvrtom gemu, da bi u petom oduzeo servis Prižmiću. Nakon toga je stigao do još jednog breaka, hrvatski tenisač uspio je spasiti jedan servis za meč protivnika, ali ne i drugi.

Challenger Lille, 1. kolo:
Gijs Brouwer - Dino Prižmić 6:2, 6:4

• teniosac26.02.2024. u 23:13
    Bilo bi mu bolje da igra kvalifkacije atp turnira nego te challengere,gdje je puno muke,a malo bodova..