Zimski sportovi

Norveška skijašica zaključuje karijeru na kraju sezone

HINA, Petar Jenjić • ponedjeljak, 26.02.2024.

Na kraju tekuće skijaške sezone u sportsku mirovinu odlazi Norvežanka Ragnhild Mowinckel. Kroz karijeru je pobijedila četiri puta i ima osvojene dvije olimpijske medalje...

Norveška skijašica Ragnhild Mowinckel u ponedjeljak je najavila povlačenje u mirovinu na kraju sezone.

Igraj na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

"Ovu sam odluku donijela prije utrke u Cortini D'Ampezzo, prije nego što sam tamo pobijedila", rekla je 31-godišnja Mowinckel u emotivnom videu objavljenom na svom Instagram profilu.

Do sada je pobijedila u četiri utrke Svjetskog kupa, posljednji put u spustu u Cortini d'Ampezzo krajem siječnja. Osvojila je i dvije srebrne olimpijske medalje na ZOI u Pyeongchangu 2018. (spust, veleslalom), a ima i dvije brončane medalje sa Svjetskog prvenstva.

Norvežanka je svojih 12 godina u Svjetskom kupu opisala kao "jedinstvenu avanturu", a zadnju utrku u karijeru odvozit će na završnici sezone u Saalbachu.

Do kraja sezone čekaju je utrke u Kvitfjellu, potom veleslalom u Areu i na kraju finale Svjetskog kupa u austrijskom Saalbachu.