Šou braće Williams na San Mamesu i plasman Athletic Bilbaa u finale

Petar Jenjić • četvrtak, 29.02.2024.

Odigrana je uzvratna utakmica polufinala španjolskog Kupa Kralja između Athletic Bilbaa i Atletico Madrida. Na kraju su do nove pobjede stigli Baski koji hvataju svoj prvi trofej u ovom natjecanju nakon 40 godina...

Čak 40 godina prošlo je od zadnjeg osvojenog Kupa kralja za Athletic Bilbao, a nakon večerašnje sjajne predstave, došao je na samo jedan korak do ukupno 24. u klupskoj povijesti. Nakon pobjede 0:1 u prvoj utakmici, Baski su i u uzvratu došli do pobjede protiv Atletico Madrida i na krcatom San Mamesu proslavili plasman u finale.

Igraj na Primeru na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Stadion je eruptirao u 13. minuti. Nije ta minuta bila nesretna za domaćina, a posebno za braću Williams - Nico je ubacio s lijeve strane, a Inaki zaista sjajno iz voleja zakucao loptu u mrežu iza Jana Oblaka.

Tražio je Nico Williams i drugi gol u 26. minuti, ali udarac je otišao malo kraj gola. Četiri minute kasnije jako dobra situacija za Atletico, ubacio je Rodrigo De Paul, primio Alvaro Morata i ostavio za Angela Correu, ali Argentinac nije bio precizan. Otišlo je preko gola.

U međuvremenu smo imali dva prekida, prvo jer je jednom gledatelju pozlilo na tribini, a nakon toga i zbog sudara koljenima Ruiza de Galarrete i Samuela Lina. Ubrzo nakon toga, u 42. minuti, San Mames je ponovno pao u trans.

Ponovno su braća Williams bila u prvom planu, ali su zamijenila uloge. Inaki je proigrao Nica koji iz blizine skreće loptu u mrežu. Bio je to ujedno i konačan rezultat prvog poluvremena.

Na nastavak se ipak moralo sačekati desetak minuta duže, nego je to bilo predviđeno. Naime, ponovno je nekome na tribini pozlilo, a utakmica je nastavljena kad je osoba izvedena sa stadiona.

Atletico je izgledao zaista nemoćno na obje strane terena, a domaćin je prolazak u finale potpuno potvrdio u 61. minuti. Odbijanac je, nakon obrane Oblaka, pospremio u gol Gorka Guruzeta.

Nakon toga Bilbao je prepustio inicijativu protivniku koji je imao nekoliko dobrih pokušaja prema golu Julena Agirrezabale. Posebno se izdvaja onaj Saula Nigueza iz 85. minute, ali promjene rezultata nije bilo.

Finale protiv Mallorce igrat će na stadionu La Cartuja u Sevilli 6. travnja.