Ostali sportovi

Christian Coleman odnio svjetsko dvoransko zlato na 60 metara

Branimir Korać, HINA • subota, 02.03.2024.

Prvi dan Svjetskog dvoranskog prvenstva u atletici donio je i prve svjetske prvake. Utrka na 60 metara uvijek je među najzanimljivijima, a zlato je odnio Christian Coleman...

U najzanimljivijem finalu prvoga dana natjecanja na Svjetskom dvoranskom atletskom prvenstvu u Glasgowu, utrci na 60 metara za atletičare svjetski rekorder u ovoj disciplini Amerikanac Christian Coleman je slavio ispred svog sunarodnjaka Noaha Lylesa.

Coleman je u finalu trčao najbolji rezultat ove sezone u svijetu od 6.41 sekundi, tri stotinke brže od drugog Lylesa, a pet od trećeg Jamajčanina Ackeema Blakea.

Kod atletičarki zlato u skoku u vis osvojila je Australka Nicola Olyslagers s preskočenih 1.99 metara ispred velike favoritkinje Ukrajinke Jaroslave Mahučih koja je preskočila 1.97m, dok je do bronce stigla Slovenka Lia Apostolovski sa 1.95m.

U petoboju je Belgijka Noor Vidts obranila naslov sa 4773 bodova, srebro je osvojila Finkinja Saga Vanninen sa 4677, a broncu Nizozemka Sofie Dokter sa 4571.