Antetokounmpo 'napunio' Bullse, Celticsi lako svladali Maverickse

Petar Jenjić • subota, 02.03.2024.

Sinoć je odigrano još sedam utakmica na NBA parketima. Do pete uzastopne pobjede stigli su Milwaukee Bucksi, dok su do dvostruko više istih stigli Boston Celticsi. Odličan postotak ubačaja u prvoj četvrtini imali su New Orleans Pelicansi koji su svladali Indiana Pacerse...

U nešto kraćoj rotaciji igrali su Cleveland Cavaliersi koji su slavili kod Detroit Pistonsa sa 110:100, a prvi strijelac momčadi bio je Darius Garland s 29 poena i pet skokova, dok je Evan Mobley dodao 22 koša, 17 skokova, sedam asistencija i po dvije blokade i ukradene lopte.

Igraj na ABA ligu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Najbolji je u redovima Pistonsa bio Cade Cunningham s 21 poenom i deset asistencija.

Tek drugu pobjedu u zadnjih šest utakmica upisali su Philadelphia 76ersi koji su slavili na domaćem parketu protiv Charlotte Hornetsa rezultatom 121:114.

Momčad je do slavlja predvodio Tyrese Maxey s 33 poena, šest skokova i pet asistencija, dok je Tobias Harris dodao 31 koš i 12 skokova.

Poraženu ekipu predvodio je Miles Bridges s 27 koševa i 11 skokova.

Boston Celticsi nastavljaju s odličnim izvedbama, a sinoć su na svom parketu došli do desete uzastopne pobjede. Dallas Mavericksi nisu imali prevelike šanse, konačan rezultat bio je 138:110.

Jayson Tatum s 32 poena i osam skokova bio je najučinkovitiji kod Bostona, dok je Jaylen Brown dodao 25 koševa, sedam skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod Dallasa bio Luka Dončić koji je ostvario 12. triple-double sezone. Završio je susret s 37 koševa, 12 skokova i 11 asistencija.

New Orleans Pelicansi izjednačili su rekord franšize od čak 48 poena u prvoj četvrtini, a u ostatku utakmice sačuvali su vodstvo protiv Indiana Pacersa i slavili sa 129:102. U prvoj dionici ubacili su čak 90.9 posto šuteva što je najveći postotak u prvoj četvrtini još od 2014. godine kada je to ostvario Dallas protiv Utah Jazza.

Brandon Ingram s 34 poena, osam skokova i šest asistencija predvodio je Pelicanse, dok su po 13 koševa kod Pacersa ubacili Isaiah Jackson (11 skokova) i Benedict Mathurin.

Dramatično je bilo u Minneapolisu gdje su Sacramento Kingsi uspjeli nakon produžetka doći do pobjede protiv Minnesota Timberwolvesa. Završilo je 123:120 za njihovu četvrtu pobjedu u zadnjih šest utakmica.

Malik Monk predvodio je Kingse s 39 poena, od čeka je 35 ubacio u drugom poluvremenu, dok je Domantas Sabonis dodao 21 koš, 15 skokova i osam asistencija.

Prvo ime Wolvesa bio je Jaden McDaniels s 26 poena i sedam skokova.

Petu uzastopnu pobjedu upisali su Milwaukee Bucksi koji su odnijeli pobjedu iz Chicaga rezultatom 113:97. Sada su na omjeru 8-7 otkako je momčad na klupi prezueo Doc Rivers.

Apsolutno prvo ime momčadi bio je Giannis Antetokounmpo s 46 koševa, 16 skokova i šest asistencija, dok je Damian Lillard dodao 16 poena i sedam asistencija.

Coby White s 22 poena predvodio je Bullse.

NBA:
Detroit Pistons - Cleveland Cavaliers 100:110
Philadelphia 76ers - Charlotte Hornets 121:114
Boston Celtics - Dallas Mavericks 138:110
Memphis Grizzlies - Portland Trail Blazers 92:122 (LaRavia 21p / Walker, Banton 19p)
Minnesota Timberwolves - Sacramento Kings 120:124 (nakon produžetka)
New Orleans Pelicans - Indiana Pacers 129:102
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks 97:113