Supersport Prva NL, 20. kolo, 02.03.2024, 12:50 h, Šubićevac
Suci: Ivan Vukančić, Vinko Podrug, Patrik Krmar; 4. sudac: Sabina Bolić
Antonio Prskalo 90'+3'
Croatia Zmijavci

Šibenik na krilima Božića do slavlja protiv Croatije Zmijavci

Petar Jenjić • subota, 02.03.2024.

Šibenik je na krilima Ivana Božića došao do pobjede protiv Croatije iz Zmijavaca. Na domaćem terenu slavio je s 2:1 i ostao u kolikom-tolikom priključku za vodećim...

Carlos Eduardo Torres Gongora
62'
16
Kristijan Pavičić
71'
4
Josip Gačić
71'
2
Bruno Brajković
87'

Ante Blažević
59'
20
Antonio Prskalo
59'
24
Marin Jonjić
74'
20
Juraj Ljubić
82'
21
Luka Radić
82'
Marko Kartelo

Nakon remija bez golova protiv Dugopolja, nogometaši Šibenika vratili su se pobjedama. Na Šubićevcu su igrali protiv Croatije Zmijavci i slavili rezultatom 2:1, čime su ostali na sedam bodova zaostatka za vodećim Zrinskim Osječko 1664.

Igraj na SuperSport Prva NL na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Iz prve, prave, konkretne prilike, Šibenik je stigao do vodstva. Dino Šimunić je poslao loptu u prostor za Davida Toševskog koji proigrava za Ivana Božića. Mirna je bila šibenska "devetka" za 1:0.

Isti igrač mogao je zabiti i nekoliko minuta kasnije, ali njegov udarac iskosa sa šest metara otišao je iznad grede. Prvi udarac prema golu Šibenčana gosti su uputili u 31. minuti, pucao je Mijo Šabić, ali lako je uhvatio Antonio Đaković. Osim tog udarca, do kraja poluvremena nismo vidjeli previše uzbuđenja.

Robert Marijanović je odigrao dugačku loptu za Toševskog koji se povlačio s braničem gostujuće momčadi. Sudac ništa nije dosudio, Toševski je ponovno proigrao Božića koji postiže svoj drugi gol na susretu. Igrala se 49. minuta. Odmah nakon toga nova prilika za domaće preko Tonija Kolege, a zatim ponovno Božića, no rezultat se nije promijenio.

U 67. minuti Šibenik je ostao s igračem manje nakon što je drugi žuti karton zaradio Marijanović. Nakon toga imali su gosti poneki solidan pokušaj, a rezultat se promijenio u 94. minuti kada je lijepo pogodio Antonio Prskalo.