Zubac se vratio u pobjedi, katastrofalan poraz Šarića, Bogdanović vrlo dobar u slavlju Knicksa

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.03.2024.

Nedjelja u NBA ligi donijela je nekoliko vrlo zvučnih dvoboja. Na papiru najzanimljiviji ujedno je bio i najneizvjesniji, dominirale su obrane, a u njemu su Clippersi slavili kod Timberwolvesa...

Nakon što je propustio dvije utakmice zbog bolesti, Ivica Zubac vratio se u startnu petorku Los Angeles Clippersa. Dogodilo se to u vrlo teškoj i fizički napornoj utakmici protiv Timberwolvesa u kojoj su Clippersi izvukli pobjedu 89:88.

Igraj na košarkaške utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Sam rezultat potvrđuje kako se igrala čvrsta play-off košarka, a iz nje su gosti izašli kao pobjednici. 13 sekundi prije kraja Kawhi Leonard ubacio je oba slobodna bacanja, nakon toga zakucava Anthony Edwards, ali nije ostalo dovoljno vremena da Timberwolvesi dođu do novog posjeda i šuta za pobjedu ili produžetak.

Leonard je ubacio 32 poena uz pet skokova, a Norman Powell dodao je 24 poena. Zubac je bio na parketu 19 minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva) uz dva skoka.

Kod Minnesote Anthony Edwards ubacio je 27 poena uz pet skokova, a Karl-Anthony Towns dodao je 18 poena, devet skokova i osam asistencija.

Pravu katastrofu doživjeli su Golden State Warriorsi u gostima kod Boston Celticsa. Konačni rezultat 140:88 govori puno, a već na poluvremenu bilo je ogromnih 82:38.

Celticsi su bili od početka vrlo raspoloženi, a Warriorsi upravo suprotno. U konačnici i sam šut za tricu dovoljno pokazuje,. To je inače jak adut Golden Statea, a za tri su šutirali 7/41 dok su Celticsi istovremeno imali tricu na 25/49. Ako se na očajan šut doda i deset izgubljenih lopti više, rezultat je realan.

Jaylen Brown predvodio je Boston s 29 poena, a Jayson Tatum dodao je 27 poena i pet asistencija. Kod poraženih Lester Quinones ubacio je 17 poena uz poet skokova, a Moses Moody 11 poena. Steph Curry uklopio se u crnilo gostujuće momčadi sa šutom 2/13 od čega 0/9 za tricu. Dario Šarić za 13 minuta ubacio je četiri poena (2/2 za dva, 0/2 za tri, 0/1 slobodna) uz dva skoka.

Oklahoma City Thunder zasjeo je na vrh Zapadne konferencije gostujućom pobjedom kod Phoenix Sunsa. Sunsima nije pomogla niti sjajna večer Jusufa Nurkića koji je s 31 skokom srušio rekord franšize i ujedno je uhvatio najviše skokova u posljednjih 14 godina.

Najbolji kod Thundera bili su Shai Gilgeous-Alexander s 35 poena, osam skokova i devet asistencija te Jalen Williams s 22 poena. Kod poraženih Bradley Beal ubacio je 31 poen uz šest asistencija, a Kevin Durant dodao je 20 poena.

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu u pobjedi New York Knicksa protiv Cleveland Cavaliersa sa 107:98. Već u prvoj minuti Knicksi su ostali bez Jalena Brunsona koji je dobio udarac u koljeno, ali prve prognoze govore kako ipak nije teže ozlijeđen.

Knicksi su unatoč tome upisali pobjedu na neugodnom gostovanju uz 28 poena i šest skokova Dontea DiVincenza i 20 poena (7/9 za dva, 1/6 za tri, 3/3 slobodna), tri skoka i tri asistencije Bogdanovića koji je na parketu proveo 30 minuta.

Kod Cavsa Sam Merrill ubacio je 21 poen, a Darius GHarland 19 poena uz pet asistencija.

NBA:
Minnesota Timberwolves - LA Clippers 88:89
Boston Celtics - Golden State Warriors 140:88
Phoenix Suns - Oklahoma City Thunder 110:118
Cleveland Cavaliers - New York Knicks 98:107
Dallas Mavericks - Philadelphia 76ers 116:120 (Luka Dončić 38p, 11sk, 10as/Tobias Harris 28p, 5sk)
San Antonio Spurs - Indiana Pacers 117:105 (Victor Wembanyama 31p, 12sk, 6as, 6bl/TJ McConnell 26p, 5as)
Orlando Magic - Detroit Pistons 113:91 (Paolo Banchero 29p, 8sk/Evan Fournier 17p, 5as)
Toronto Raptors - Charlotte Hornets 111:106 (RJ Barrett 23p8sk/Brandon Miller 26p, 10sk)