Trofej pobjednika Kupa Hrvatske u futsalu drugi put ide u Pulu ili Omiš

Branimir Korać • ponedjeljak, 04.03.2024.

Nakon spektakularnih polufinalnih dvoboja Kupa Hrvatske u futsalu, danas je na rasporedu finale. U borbi za titulu naći će se Stanoinvest Futsal Pula i Olmissum…

Oba polufinalna susreta na završnom turniru Kupa Hrvatske u futsalu ponudila su spektakl. Sjajne utakmice, drama do posljednjih sekundi i u konačnici prolaz Stanoinvest Futsal Pule i Olmissuma u finale.

Igraj na utakmice HMNK-a na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

I jedni i drugi imaju osvojen po jedan trofej pobjednika Kupa Hrvatske, Olmissum je svoj uzeo u sezoni 2020/2021 dok je Stanoinvest Futsal Pula trofej osvojila prošle sezone.

Prošle sezone Olmissum nije daleko otišao u Kupu, već u šesnaestini finala poražen je bez borbe od Bjelovara. S druge strane Futsal Pula otišla je do kraja i osvojila Kup.

U prošlosezonskom finalu susreli su se Futsal Pula i senzacionalni finalist Šibenik 1983 i iako su Šibenčani ranije šokirali Vrgorac, Futsal Dinamo i Novo Vrijeme te ih redom izbacili u raspucavanju , Futsal Pula je ipak bila puno koncentriranija.

Ove sezone Futsal Pula je put u Kupu započela susretom protiv Uspinjače u Zagrebu, nije bilo lako i prolaz je upisan u raspucavanju. U osmini finala u Puli je gostovala Torcida koja je glatko svladana s 4:0 da bi u četvrtfinalu, na otvaranju završnice u Dubrovniku, Brod 035 svladan s 8:2, a u polufinalu Futsal Dinamo u raspucavanju.

Olmissum je pak krenuo u Velikoj Gorici gdje je slavio s 3:0, u osmini finala u Kninu je slavio protiv Kijeva s 3:1 da bi na turniru u Dubrovniku prvo eliminirao Šibenik 1983 s 5:1, a zatim u raspucavanju domaći Square.

Mjesto i vrijeme

Dubrovnik, Dvorana u Gospinom polju, 19:15

Prošli dvoboj

Ovi protivnici posljednji put sastali su se krajem studenog u sklopu SuperSport HMNL-a, a Futsal Pula u Omišu je slavila s 5:3. David Mataja s dva pogotka bio je junak gostiju.

Prognoza

Još jedan vrlo izjednačen dvoboj s podjednakim šansama za pobjedu. Vrlo je teško ijednu od ove dvije momčadi gurnuti u ulogu favorita.