Najgori rasplet za Našičane, mlada švedska momčad glatko slavila i bacila ih na treće mjesto

Branimir Korać • utorak, 05.03.2024.

Rukometaši Nexea poraženi su u gostima kod Savehofa i tako su ostali bez ispunjenja cilja, a to je osvajanje prvog mjesta u skupini glavne runde. Šveđani su slavili s 34:28 i tako bacili Nexe na treće mjesto u skupini...

Nexe je u Švedsku otputovao s misijom ostati neporažen. Bod mu je bio potreban za osiguravanje prvog mjesta u skupini, ali najmlađa momčad glavne runde odigrala je odličnu utakmicu i upisala je pobjedu 34:28.

Igraj na rukometne utakmice na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Da stvar bude još gora za Našičane, ne samo da su ostali bez prvog mjesta i izravnog prolaza u četvrtfinale, pali su na treće mjesto u skupini i imat će teži posao u osmini finala.

Savehof je potvrdio ono što se i govorilo o njemu prije dvoboja, uostalom nije niti predstavljao neku nepoznanicu s obzirom da su se ove momčadi nedavno susrele u Našicama, a dvoboj je okončan pobjedom Nexea, ali vrlo tijesno.

U Švedskoj je domaćin bio uvjerljiv i slavio je s 34:28. Prvo poluvrijeme moglo je otići i na stranu Nexea koji je dobrim njegovim dijelom bio u vodstvu, međutim u posljednjih osam minuta domaćin je napravio seriju 6:2 i na poluvrijeme odnio prednost 17:15.

Predvođen Ollijem Mittunom Savehof je u drugom dijelu dosta rano napravio seriju 4:0, pobjegao je na 22:17 i ostatak susreta imao je sve pod kontrolom.

Najbliže što je Nexe došao bilo je na minus tri, ali domaćin je brzo reagirao, stvorio novu visoku prednost i mirno je slavio.

Najbolji kod pobjednika bili su Mittun s 11 golova, Gustaf Wedberg sa šest i Felix Möller s pet golova. Simon Möller skupio je 15 obrana.

Kod Nexea pet golova postigao je Luka Moslavac.