Vekić poražena od Wozniacki u prvom međusobnom dvoboju nakon sedam godina

Mihaela Bradovski • subota, 09.03.2024.

Donna Vekić nije prošla u šesnaestinu finala Indian Wellsa. Zaustavila ju je Caroline Wozniacki koja je slavila u dva seta...

Donna Vekić niti iz trećeg pokušaja nije uspjela uzeti niti set protiv nekadašnje najbolje igračice svijeta. U Indian Wellsu poražena je nakon sat i 45 minuta borbe sa 7:6, 6:3.

Igraj na mečeve u Indian Wellsu na SuperSport.hr (18+ Igraj odgovorno)

Donna je bila slobodna u prvom kolu dok je Wozniacki krenula pobjedom protiv Lin Zhu sa 7:6, 6:1.

I protiv Vekić je u prvom setu nije se uspjela odvojiti i odluka je pala tek u tie-breaku. Vekić je ušla u meč breakom, odmah je izgubila svoj servis, ali je u petom gemu imala još dvije break lopte koje nije iskoristila. U 13. igri Vekić je povela s 4:2, ali od narednih šest poena osvojila je samo jedan i Wozniacki je uzela set.

U drugom setu Vekić je imala 15:40 u četvrtom gemu, nije to iskoristila, a nakon što je povela s 3:2, do kraja seta nije osvojila više niti gem te je upisala poraz.

Wozniacki će u trećem kolu igrati protiv Katie Volynets koja je šokirala šestu nositeljicu Ons Jabeur.